Hlavní obsah
Premiér Andrej Babiš (ANO). Foto: Agencja Gazeta, Reuters

Babiš s Vojtěchem uvedli za den tři různé termíny, odkdy se zpřísní opatření

Část plošných opatření začne platit dřív, než bylo uvažované pondělí, uvedl ve čtvrtek premiér Andrej Babiš (ANO). Předseda vlády původně mluvil o pátku, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) krátce poté na tiskové konferenci uvedl, že pravidla se zpřísní od soboty.

Premiér Andrej Babiš (ANO). Foto: Agencja Gazeta, Reuters
Babiš s Vojtěchem uvedli za den tři různé termíny, odkdy se zpřísní opatření

Ministr Vojtěch ještě ve čtvrtek ráno avizoval, že pokud se budou zavádět plošná opatření, budou až od pondělí. To odpoledne korigoval Babiš.

„V 18:00 bude mít pan ministr Vojtěch tiskovku, kde je už teď potřeba avizovat opatření, část bude platná od zítra (pátku), část od pondělí. Musíme na vývoj reagovat rychle a apelovat na lidi, aby byli odpovědní,“ řekl Babiš během návštěvy Kutnohorska.

Tisková konference ministra Vojtěcha nakonec byla o čtvrthodinku dřív – a ministr během ní oznámil, že opatření budou platit od sobotní půlnoci, odkdy bude povinné nosit roušky na vnitřních hromadných akcích nad 100 osob.

Od pondělí pak bude omezena kapacita těchto akcí na 500 osob.

Babiš už dříve tvrdil, že opatření by se mělo týkat výlučně povinného nošení roušek ve vnitřních prostorech nad určitý počet lidí. Možná celoplošná opatření avizoval ministr zdravotnictví.

Aktuálně je v ČR přes pět tisíc aktivních případů a v posledních dnech poměrně výrazně narostl i počet nově odhalených případů. Ve středu jich přibylo 247.

Vojtěch na čtvrteční tiskové konferenci uklidňoval, že počty nakažených jsou sice vyšší, ale nejedná se o alarmující situaci. Upozornil ale, že virus má stále velký potenciál, aby se šířil.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) už dříve připustil, že vláda by se na pondělním zasedání mohla zabývat obnovením ústředního krizového štábu, jemuž ministr předsedal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků