Hlavní obsah

853 : 79. Oběťmi koronaviru v Česku jsou dominantně senioři

Senioři jsou při nákaze koronavirem nejohroženější skupinou, dokládají to data, která k 10. říjnu zveřejnil Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Z 932 úmrtí, jež byla k tomuto dni ve statistikách evidována v souvislosti s covidem-19, jich na starobní důchodce připadalo 853.

853 : 79. Oběťmi koronaviru v Česku jsou dominantně senioři

Data se vztahují k 10. říjnu, od té doby celkový počet obětí opět vzrostl na současných 1172 (k čtvrtečnímu odpoledni).

Z dat plyne, že druhou nejpočetnější skupinu zemřelých tvořili lidé pobírající invalidní důchod (21). Následují lidé, které statistici evidují v kolonce jiné povolání (16) a nezaměstnaní (8).

Registr rozlišuje celkem 45 oblastí či zaměstnání. V dalších kategoriích jsou již evidované počty zemřelých v počtu jednotek.

Ačkoliv nejpočetnější skupinou nakažených jsou od počátku epidemie žáci, studenti a učni, doposud mezi nimi nebyl zaznamenán případ úmrtí, který by souvisel s koronavirem. To platí i pro děti.

V posledních dnech v České republice dochází k exponenciálnímu nárůstu potvrzených případů. Úměrně tomu přibývají i hospitalizovaní a je pouze otázkou času, kdy se nárůst projeví v počtech úmrtí. Právě ty byly pro vládu premiéra Andreje Babiše (ANO) klíčovým ukazatelem, kterým donedávna dokladovala úspěšnost České republiky při zvládání epidemie a obhajovala své kroky.

Aby se předešlo kolapsu zdravotnického systému kvůli zahlcení, plánuje vláda navýšit při nasazení armády kapacity lůžek mimo nemocnice. Použity budou postele uskladněné Správou státních hmotných rezerv (SSHR) a nakoupit se mají i další lůžka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků