TOP 09 je přesvědčena, že pokud by se celostátní vedení ODS a soc. dem od rozhodnutí distancovalo, pomohlo by to „zmírnit hanbu, kterou pražští zastupitelé způsobili České republice a jejímu hlavnímu městu,“ uvedla strana ve svém prohlášení.

Pražští zastupitelé ve čtvrtek schválili dohodu, ve které se zdůrazňuje, že Tchaj-wan je nedílnou součástí Číny. [celá zpráva]

ČTĚTE TAKÉ
Kalousek: 25. únor Dnem mezinárodní hanby pro Prahu
Tchaj-wan protestuje proti partnerství mezi Prahou a Pekingem

Kalouskův počin komentoval předseda občanských demokratů Petr Fiala. „Jediný, kdo by měl radost z hádek mezi ODS a TOP 09, jsou Andrej BabišBohuslav Sobotka. Odmítám jim dělat radost. To samé by měl udělat i Miroslav Kalousek,“ napsal Fiala na Twitter.

„Není to hádka Fiala - Kalousek. V této věci je Fiala bohužel v jednom šiku s Babišem a Sobotkou,“ reagoval na Fialův tweet Kalousek.

Kalouskovu výzvu komentoval na Facebooku i europoslanec za ODS Jan Zahradil. Uvedl, že TOP 09 se už po volbách v roce 2017 nedostane do dolní komory Parlamentu.

Pan Kalousek, celosvětově a dlouhodobě proslulý obhájce lidských práv, prý napsal dopis vedení ODS. Že svobodu on neprod...

Zveřejnil(a) Jan Zahradil dne 29. únor 2016