TOP 09 je přesvědčena, že pokud by se celostátní vedení ODS a soc. dem od rozhodnutí distancovalo, pomohlo by to „zmírnit hanbu, kterou pražští zastupitelé způsobili České republice a jejímu hlavnímu městu,“ uvedla strana ve svém prohlášení.

Pražští zastupitelé ve čtvrtek schválili dohodu, ve které se zdůrazňuje, že Tchaj-wan je nedílnou součástí Číny. [celá zpráva]

ČTĚTE TAKÉ
Kalousek: 25. únor Dnem mezinárodní hanby pro Prahu
Tchaj-wan protestuje proti partnerství mezi Prahou a Pekingem

Kalouskův počin komentoval předseda občanských demokratů Petr Fiala. „Jediný, kdo by měl radost z hádek mezi ODS a TOP 09, jsou Andrej BabišBohuslav Sobotka. Odmítám jim dělat radost. To samé by měl udělat i Miroslav Kalousek,“ napsal Fiala na Twitter.

„Není to hádka Fiala - Kalousek. V této věci je Fiala bohužel v jednom šiku s Babišem a Sobotkou,“ reagoval na Fialův tweet Kalousek.

Kalouskovu výzvu komentoval na Facebooku i europoslanec za ODS Jan Zahradil. Uvedl, že TOP 09 se už po volbách v roce 2017 nedostane do dolní komory Parlamentu.

Pan Kalousek, celosvětově a dlouhodobě proslulý obhájce lidských práv, prý napsal dopis vedení ODS. Že svobodu on neprod...

Zveřejnil(a) Jan Zahradil dne 29. únor 2016

„Pan Kalousek, celosvětově a dlouhodobě proslulý obhájce lidských práv, prý napsal dopis vedení ODS. Že svobodu on neprodá. A máme se distancovat. Od „celosvětové ostudy“. Rozumím tomu. Straně, která nejen že už nikdy nebude ve vládě, ale s velkou pravděpodobností po roce 2017 ani ve Sněmovně, nic jiného už nezbývá,“ uvedl Zahradil.

Lídr TOP 09 nechtěl Zahradilovo rýpnutí komentovat. „Nedělám si o sobě žádné přehnané iluze, ale nejsem na tom tak zle, abych musel reagovat na to, co si píše pan Zahradil na Facebooku,“ řekl Novinkám.

ČTĚTE TAKÉ
Půl miliardy pro Agrofert? Chovanec si rýpnul do Babiše kvůli dotacím
Sobotka: Babiš odvádí pozornost
Podrazy a pomsty. Babiš začíná přemýšlet, jestli koalice má ještě smysl