Hlavní obsah

Moskva žádá USA o vízum pro Lavrova, aby mohl na zasedání OSN

18. 8. 2022, 8:48 – Moskva

Moskva žádá, aby americká strana zajistila ruské diplomatické delegaci neomezený přístup na Valné shromáždění OSN v New Yorku, uvedl ruský velvyslanec ve Washingtonu Anatolij Antonov ve vysílání kanálu Rossija 24. Informovala o tom agentura Interfax.

Foto: Amr Abdallah Dalsh, Reuters

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov

Článek

V New Yorku začne 77. zasedání Valného shromáždění OSN 13. září. Západ kvůli ruské invazi na Ukrajinu na ruské činitele uvalil sankce, které zahrnují zákaz vstupu do některých zemí.

„Rádi bychom viděli (ruského ministra zahraničí) Sergeje Lavrova na Valném shromáždění OSN. Spojené státy nám v posledních letech opakovaně ztěžovaly služební cesty, a to i prostřednictvím Organizace spojených národů,“ řekl podle Interfaxu Antonov.

Američané žádají Lavrova o rozhovor. Teď nemá čas, vzkázala na truc Zacharovová

„Velvyslanectví se již obrátilo na Bílý dům a ministerstvo zahraničí s požadavkem, aby země, kde sídlí OSN, splnila své povinnosti a okamžitě vydala víza ministrovi a všem členům ruské delegace,“ dodal.

Velvyslanec rovněž uvedl, že se ve čtvrtek chystá na ministerstvo zahraničí, aby o věci, která je podle něj zcela zásadní, dále jednal.

Reklama

Výběr článků