Článek
Podle Zaldostanova, jehož ruští militantní bikeři oslovují jménem Chirurg, bude letošní jízda početnější, než byla ta loňská. Byl by prý rád, kdyby se z motorkářské výpravy stala každoroční tradice.
"Čím víc nám budou škodit naši nepřátelé a lidé, kteří chtějí přepsat dějiny a snížit význam vítězství, tím víc lidí nás podpoří," prohlásil Zaldostanov s odkazem na průběh loňské cesty, kterou doprovázela řada protestů a pohraničních incidentů.
V Polsku a Německu nedostali víza
V Polsku a Německu někteří ruští motorkáři nedostali vstupní víza, do Berlína z nich nakonec oklikami dorazilo jen několik. Připojovali se k nim ale další ze zemí, kudy projížděli.

Jeden z členů motorkářského klubu Noční vlci
Kudy povede letošní trasa, Zaldostanov neupřesnil. Uvedl jen, že motorkáři chtějí z Moskvy do Berlína projet přes Bělorusko, Polsko, Slovensko, Rakousko a Česko.
Ruské ministerstvo zahraničí novinářům sdělilo, že o trase cesty Nočních vlků předem informovalo všechny země, kudy mají ruští bikeři cestovat. O bezpečnost motorkářů se prý postarají příslušná ruská velvyslanectví ve spolupráci s ruským ministerstvem zahraničí. Jeho zástupci se zapojí i do jednotlivých vzpomínkových akcí.
Chirurg jet nemůže
Noční vlci jsou považováni za jeden z nejstarších ruských motorkářských klubů a pyšní se i přízní kremelských špiček. Hlásí se k nim sám prezident Vladimir Putin, z prezidentských grantů podle ruského tisku dostal klub kolem 50 miliónů rublů (asi 18 miliónů korun).

BEZ KOMENTÁŘE:Noční vlci přijeli do ČRVideo: Prima FTV
Zaldostanov se do loňské demonstrativní jízdy Evropou osobně nezapojil, protože neobdržel schengenské vízum. Cestovat zřejmě nebude ani letos, protože byl zařazen do sankčního seznamu Evropské unie a Spojených států.