Hlavní obsah

Ruský otec odsouzený v souvislosti s obrázkem dcery byl prý zadržen v Minsku

30. 3. 2023, 6:13

Ruský otec, kterého soud tento týden poslal na dva roky do vězení v souvislosti s protiválečnou kresbou jeho dcery, byl zadržen v Minsku, informovalo několik ruských informačních kanálů působících v emigraci, mezi nimi například Sota.

Foto: Uncredited, ČTK/AP

Alexej Moskaljov

Článek

Alexej Moskaljov krátce před vynesením rozsudku utekl z domácího vězení.

Advokát Moskaljova Dmitrij Zachvatov na sociálních sítích napsal, že nemá kontakt se svým klientem, potvrdit informace o jeho zadržení nemůže, ale podle všeho tomu tak je.

Moskaljova zadrželi podle ruských informačních kanálů pravděpodobně kvůli tomu, že si v bytě, kde se skrýval před pronásledováním, zapnul mobilní telefon.

Jsi hrdina. Rus odsouzený za protiválečný obrázek své dcery od ní dostal dopis

Dcera skončila v dětském domově

Otec samoživitel z města Jefremov se do problémů se zákonem dostal původně poté, co jeho dospívající dcera Maša loni na jaře ve škole nakreslila obrázek proti ruské invazi na Ukrajině. Vyšetřovatelé ho později obžalovali kvůli protiválečným komentářům na sociálních sítích a do vyřešení případu mu úřady nařídily zůstat v domácím vězení.

Soud ho v  úterý poslal za mříže za diskreditaci ruské armády, za což bývají v  Rusku trestáni lidé, kteří dají najevo odpor vůči válce na Ukrajině. Maša skončila v dětském domově a komise pro záležitosti nezletilých žádá, aby jejího otce soud zbavil rodičovských práv.

Šestiletému ruskému chlapci padl otec na Donbasu. Dostal za něj hodinky

Reklama

Související témata:

Výběr článků