Hlavní obsah

Alergie přivedla jedenáctiletého chlapce k úspěšnému podnikání

4. 2. 2023, 9:50

Teprve jedenáctiletý Luke Scotney z Peterboroughu v anglickém hrabství Cambridgeshire rozjel společně se svou matkou online obchod s gumovými bonbóny, které neobsahují alergeny. Právě silná alergie na ořechy, které většinou bonbóny obsahují, ho k podnikatelské myšlence přivedla, píše anglický server Metro.

Luke Scotney rozjel úspěšné podnikání s gumovými bonbóny bez alergenů.Video: AP

 
Článek

Luke byl dlouho frustrovaný, že si kvůli alergii nemůže stejně jako řada jeho vrstevníků čas od času gumové bonbóny dopřát. Po čase ho ale napadlo, že by mohl díru na trhu vyplnit.

Foto: Profimedia.cz

Luke Scotney rozjel úspěšné podnikání s gumovými bonbóny bez alergenů

„Mám těžkou alergii na ořechy a sladkosti typu ‚pick and mix‘ (v češtině 'vyber si a namixuj podle sebe'), které by pro mě byly poživatelné, nebylo možné nikde najít,“ líčí mladý Angličan.

Po nehodě na motorce našel vášeň v terénních autech na dálkové ovládání

Muži

„Předložil jsem tak nápad své matce a společně jsme nenašli nikoho, kdo by se něčemu podobnému věnoval. A tak jsme se do toho pustili sami,“ vysvětluje, jak myšlenka na podnikání vznikla.

Ačkoliv nejprve s ohledem na nedostatek zkušeností bojovali s počátečními obtížemi, nakonec se jim podařilo spustit online obchod s názvem Sweets 4 My Sweet, kde jsou k dostání bonbóny bez jakýchkoliv alergenů.

„Aktuálně máme třetí zásobu. První dvě jsme již vyprodali. Vydělali jsme zhruba tisíc liber (přes 26 tisíc korun) a jsme na dobré cestě vydělat víc,“ říká s nadšením Luke, jemuž s podnikáním pomáhá matka Michelle.

Myšlenky na podnikání měl už od osmi let

„Luke měl podobné nápady už od osmi let. Všechny byly skvělé, ale vždy jim něco chybělo. Nápad na obchod s bonbóny bez alergenů byl ale geniální, a co víc, jednoduše proveditelný. A tak jsem mu půjčila peníze a společně jsme založili Sweets 4 My Sweet,“ tvrdí Michelle.

„Máma má na starosti finance a já jsem ten kreativní, i když se stále ještě všemu učím. 75 procent zisku jde zpět do podnikání, 12,5 procenta do mých úspor a zbylých 12,5 procenta využiju ke splacení půjčky od svých rodičů,“ říká Luke.

„Peníze jsou samozřejmě skvělé, stejně tak je ale skvělé, že můžu lidem s alergiemi poskytnout sladkosti, kterým mohou věřit a na nichž si pochutnají,“ uzavírá s tím, že by do budoucna chtěl koupit skladové prostory a otevřít vlastní kamenný obchod.

Chlapec z Minnesoty našel vášeň ve venkovním nocování. Do postele nezavítal už tři roky

Muži

Reklama

Výběr článků