Hlavní obsah

Nové knihy: Nová, Pötzsch a Irving

30. 12. 2022, 7:00

Romantický román s trochou sebeironie, takový, jaký napsala Edna Nová, potěší každého čtenáře. Zvlášť na konci roku, kdy bilancuje své životní úspěchy i karamboly. Groteskní příběhy malého jedince ve velkém světě přináší i proslulý Irwingův román Svět podle Garpa. A navrch najdeme v této nabídce temný historický detektivní román, knihu o strážcích majáků nebo návod, jak jíst zdravě.

Foto: Novinky

Nové knihy

Článek

Edna Nová: Cynická lovestory

Autorka na svém blogu vtipně glosuje svůj život single třicítky. Doufá, že si její články jednou přečte její psychoterapeut, do kterého je tajně zamilovaná. Je cit k němu skutečný, nebo se jedná o pouhé platonické pobláznění? Romantický román s notnou dávkou sebeironie vypráví o hledání lásky i sebe sama. Kniha zachycuje proces terapie, odlehčenou formou se zabývá i úzkostí a dávnými traumaty. Ester je vtipná, upřímná hrdinka, která čtenáři přiroste k srdci.

Pointa, 112 stran, 279 Kč

Foto: Pointa

Obal knihy

Johannes Thingnes Bø, Tarjei Bø, Lasse Lønnebotn: Biatlonové legendy-Johannes Tarjei Bø

Jsou bratři a nejlepší kamarádi, ale taky soupeři a rivalové. Jak se z pětihlavého stáda sourozenců vyloupnou hned dva biatlonisté světového formátu? A jak se promění jejich vztah, když mladší bratr, který se starším od mala ve všem prohrával, má najednou víc úspěchů než ten starší?

Tohle je příběh o dvou bratrech. Tarjei a Johannes si prošlapali vlastní cestičku ke světové špičce v biatlonu.

Jota, 224 stran, 368 Kč

Foto: Jota

Obal knihy

González Macías: Atlas majáků na konci světa

Slepý strážce opatruje světlo na dalekém mrazivém severu; statečná dívka se vydává zachránit několik trosečníků; děsivý přízrak uvnitř majáku píše po nocích na psacím stroji; výstřední obchodník vztyčuje neuvěřitelnou věž na otevřeném moři; dva znesváření strážci majáku spolu žijí na ostrůvku a trpí klaustrofobií. Majáky v těch nejnehostinnějších končinách světa se v podivuhodných příbězích prodchnutých samotou, šílenstvím, odvahou a radostí proplétají s životy Edgara Alana Poea, Virginie Woolfové a Nelsona Mandely.

Publikace prezentuje soubor třiceti čtyř příběhů vycházejících ze skutečných událostí a doplněných ilustracemi, námořními mapami, architektonickými náčrty a kuriozitami spjatými s majáky v nejodlehlejších koutech světa.

65. pole, 160 stran, 408 Kč

Foto: 65.pole

Obal knihy

Pavlína Jurková: Eliška rebelka

Ahoj! Jmenuji se Eliška a chodím do druhé třídy. Včera jsme ve škole dostali za úkol napsat slohovou práci na téma Můj domácí mazlíček. Já jediná ze všech nenapsala ani čárku. Všichni ze třídy mají alespoň křečka, rybičky nebo tak něco. To se pak píšou slohovky! Maminka ale nechce o žádném zvířeti ani slyšet. Držte mi palce, ať se mi podaří ji nějak přesvědčit. Strašně moc si totiž přeju kočku. Nebo ještě raději psa! Kniha je pro děti od 6 let.

65.pole, 116 stran, 238 Kč

Foto: 65.pole

Obal knihy

Ludmila Bakonyi Selingerová: Jez jako kanec

Kniha dětem humorně i poutavě odhaluje důležité souvislosti a předává jim informace potřebné k tomu, aby chápaly, co je zdravá strava, proč ji naše tělo potřebuje a co se děje, když se o své tělo staráme, či nestaráme. Příběh kance Bódi vás provede tématy jako fungování trávení, ekologické zemědělství a sezónní stravování. Jeho dobrodružství ukáže, že všechno zlé je pro něco dobré a že lásku je důležité chovat nejen k druhým, ale i k sobě. Kniha je vhodná pro všechny jedlíky předškolního i mladšího školního věku. Mimo pohádku obsahuje vtipné ilustrace, říkanky i písničky s notovými zápisy, akordy a vlastními QR kódy, abyste si nahrávku mohli pohodlně pustit i z internetu.

Jota, 104 stran, 348 Kč

Foto: Jota

Obal knihy

John Irving: Svět podle Garpa

Proslulý román Johna Irvinga líčí život a názory fiktivního spisovatele T. S. Garpa. Jako syn excentrické Jenny Fieldsové, která si usmyslela mít dítě bez manžela, dospívá Garp pod jejím vedením v dosti svéráznou osobnost. Po maturitě odjíždějí s matkou do Vídně, oba se stejným cílem: začít psát. Jenny sepíše svůj životopis Sexuálně podezřelá, kterým se rázem proslaví, a stane se vůdčí autorkou ženského hnutí. Garp zase napíše povídku, aby se mohl oženit s Helenou, ochotnou vzít si jedině spisovatele. Přestože je Irvingův groteskní román plný komických situací, dotýká se citlivých a aktuálních témat dnešní civilizace.

Odeon, 576 stran, 499 Kč

Foto: Odeon

Obal knihy

Oliver Pötzsch: Katova dcera

Krátce po třicetileté válce je v bavorském městě Schongau vytažen z řeky umírající chlapec. Na rameni má vytetované znamení, což vzbuzuje podezření, že jde o dílo čarodějnice. Radní města obviní místní porodní bábu. Kat Jakob Kuisl, který z ní má pomocí mučicích nástrojů vynutit doznání, je však přesvědčený, že je stará žena nevinná. Společně s medikem Simonem a dcerou Magdalenou se rozhodnou vypátrat vraha.

Kalibr, 360 stran, 359 Kč

Foto: Kalibr

Obal knihy

Vladimír Hulpach: Pověsti z Čech, Moravy a Slezska

Kniha Pověsti z Čech, Moravy a Slezska přináší bezpočet veselých i vážných příběhů, v nichž se setkáte s Pánem Ježíšem, Jidášem, či svatým Ivanem, s praotcem Čechem, Šemíkem, s Perchtou z Rožmberka, ale i s Krakonošem. O všech skřítcích, hastrmanech a pekelnících ani nemluvě… Příběhy představuje malým i velkým Vladimír Hulpach, který se sběru, studiu a literárnímu zpracování lidových pohádek, pověstí a bájí věnuje již po mnoho let. Text čtou herci David Prachař, Vladimír Javorský a Vladislav Beneš

Témbr, 16,50 hodin, 349 Kč

Foto: Témbr

Obal audioknihy

Victor Menthos: Vrahova žena

Abyste chytili vraha, potřebujete jiného vraha… a ženu, co ho zná nejlíp!

Před čtrnácti lety byl manžel Jessiky Yardleyové odsouzen za sérii brutálních vražd. Stálo ji spoustu úsilí si po tom všem se svou dcerou dát život zase dohromady a teď je uznávanou právničkou. Jenže když kdosi začne znovu zabíjet a provedením vražd kopíruje styl jejího bývalého manžela Eddieho, její děsivá noční můra se znovu probudí.

FBI požádá Jessicu, aby se zapojila do pátrání po tomto napodobiteli. Jakmile jsou jeho motivy zřejmější, nový život, který si vybudovala, se začne hroutit. Jessica si musí položit otázku, komu může věřit, a jestli je schopná zastavit vraha. Text čte herečka Lenka Zbranková

Témbr, 12,16 hodin, 379 Kč

Foto: Témbr

Obal audioknihy

Paricia Gibneyová: Stará tajemství

Audiokniha je třetí díl ze série Inspektorka Lottie Parkerová. Řeší v ní další temný případ: Když policie najde starší ženu, zavražděnou v domě své dcery, vyšetřování připadne inspektorce a jejímu parťákovi detektivu Boydovi. Jakmile zjistí, že dcera oběti se pohřešuje, začnou se obávat o bezpečí celé rodiny. Pak kdosi zapálí nedaleký dům. Počet obětí roste a Lottie a její tým začínají rozplétat pavučinu tajností a lží. Vraždy podle všeho vedou daleko do minulosti, k události, kterou vyšetřoval Lottiin otec, než spáchal sebevraždu. Lottie stále neví, jak to tehdy s jejím otcem skutečně bylo, zdá se však, že by jí stávající případ mohl poskytnout nějaké vysvětlení. Jenže kolik toho vlastně chce vědět? A kam až je ochotná se kvůli nalezení pravdy vydat? Text čte herec a dabér Lukáš Hlavica.

Témbr, 13,07 hodin, 369 Kč

Foto: Témbr

Obal audioknihy

Reklama

Související témata:

Výběr článků