Hlavní obsah

Horkýže Slíže mají song pro Rodena

9. 9. 2022, 9:37

Hlavní píseň do filmu Indián natočila slovenská skupina Horkýže Slíže. Česko-slovensko-polský snímek režiséra Tomáše Svobody s Karlem Rodenem v hlavní roli jde do kin 22. září.

Horkýže SlížeVideo: Horkýže Slíže

 
Článek

„První nápady přišly už v roce 2018, kdy jsme vymysleli první řádky textu. Konkrétně náš prodejce merche slyšel, jak si dvě ženské povídají, že kdyby se ona nechovala tak, jak se chová, a kdyby se on nechoval tak, jak se chová… V roce 2020 nás tvůrci filmu Indián oslovili, že chtějí písničku. A my jsme jim dali ‚Ty víš, že se chovám tak, jak se chovám‘, protože se nám textově do Indiána hodila,“ vysvětlil zrod písně zpěvák Kuko.

Song najdou diváci na posledním albu Horkýže Slíže s názvem Alibaba a 40 krátkých songů 2. Kapela k tomu přizpůsobila i jejich intro aktuálních koncertů s indiánskou tématikou. „Když jsem byl menší, miloval jsem hrát si na Indiány. Všichni na mě volali Tašunko Sabo – původně to byl Tashunko Sapa. Byl jsem moc hrdý na toto indiánské jméno. Trhal jsem babiččinu kohoutovi peří z ocasu a dával si ho za uši a do vlasů,“ zavzpomínal kytarista Mário Sabo.

„S Horkýže Slíže se znám roky. Jsme v podstatě jako rodina, protože jsme spolu každý týden na koncertech. Od koho chceme titulní píseň, tak bylo jasné. Jejich texty nejsou obyčejné, je potřeba se nad nimi zamyslet, najít v nich kouzlo a pravdu. Proto jsem rád, že píseň zařadili i do playlistu na koncertech, kde se stala velmi oblíbenou mezi fanoušky a zpívají ji s kapelou,“ vysvětlil producent Patrizio Gente.

Foto: Bioscop

Karel Roden a Martin Myšička

Komedie Indián vypráví o hektickém životě zaneprázdněného finančníka Ondřeje Jonáše (Karel Roden), do kterého vstoupí duch umírajícího indiánského náčelníka (Daniel Olbrychski).

Vedle Rodena si zahráli Martin Myšička, Vica Kerekes, Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Štěpánka Fingerhutová, Jaroslav Dušek, Ester Geislerová, Vlado Černý, Anna Šišková, Jiří Dvořák, Tomáš Měcháček, Eva Leimbergerová, Martin Pechlát, Zdeněk Maryška či Tomáš Matonoha.

Reklama

Výběr článků