Hlavní obsah

Žena porušila karanténu a s koronavirem šla mezi lidi. Dostala tři roky podmíněně

24. 9. 2020, 20:52 – Nový Jičín

Tříletý trest vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky uložil ve čtvrtek Okresní soud v Novém Jičíně dvaatřicetileté ženě, která podle žalobce porušila karanténní pravidla nařízená kvůli jejímu onemocnění covidem-19. Uvedla to Česká televize.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Ilustrační foto

Článek

V době, kdy měla být podle hygieniků v izolaci, jela taxíkem do nemocnice vyzvednout matku a také se zastavila v obchodě. Podle ČT je to první takový případ v Moravskoslezském kraji, který se dostal až k soudu.

Obžalovaná Renáta Gažová nařízení hygieniků, aby dva týdny zůstala doma, porušila v květnu. Tehdy platila ještě 14denní karanténa, od září je lhůta 10denní.

Udali ji sousedé

Ženě přitom hrozil až osmiletý trest vězení, protože pravidla nerespektovala v době nouzového stavu. "Společně s matkou se pohybovala na ulici před domem mezi dalšími lidmi. A to obě bez nasazených roušek," uvedl státní zástupce Aleš Boháč.

Policisté pro ženu přišli domů zřejmě po udání od sousedů.

Soudkyně Ivana Šostáková uložený podmíněný trest odůvodnila mimo jiné tím, že informace poskytnuté hygieniky byly velmi rozsáhlé a nemusely být obžalované všechny zcela jasné.

Reklama

Související témata:

Výběr článků