Hlavní obsah

Ukrajinská expremiérka Tymošenková se nakazila koronavirem, její stav je vážný

23. 8. 2020, 15:44

Ukrajinská expremiérka, nyní předsedkyně opoziční strany Vlast Julija Tymošenková, se nakazila koronavirem, oznámila dnes ukrajinská média s odvoláním na mluvčí Tymošenkové. Bývalá šéfka vlády je podle ní ve vážném stavu.

Foto: Profimedia.cz

Julija Tymošenková

Článek

„Bohužel je to pravda. Test potvrdil, že Julija má covid-19. Stav (lékaři) hodnotí jako vážný. Teplota až 39 (stupňů Celsia). Bojuje!” citoval list Ukrajinska pravda mluvčí Marynu Sorokovou.

Podle médií se nakazila také expremiérčina dcera a manžel Tymošenkové, která se naposledy na veřejnosti ukázala 8. srpna.

Na Ukrajině bylo od začátku pandemie zaznamenáno 104 958 případů nákazy koronavirem, z toho 1987 za uplynulých 24 hodin. Celkem 2271 pacientů s covidem-19 zemřelo.

Manželka ukrajinského prezidenta je s nákazou koronavirem v nemocnici

Tymošenková není z politiků a známých osobností jediná, kdo se koronavirem nakazil. Stalo se to i ruskému premiérovi Michailu Mišustinovi a dalším členům jeho vlády, mluvčímu ruského prezidenta Dmitriji Peskovovi, britskému premiérovi Borisi Johnsonovi, princi Charlesovi, monackému knížeti Albertovi II. či hollywoodskému herci Tomu Hanksovi a pěvci Plácidu Domingovi.

Onemocnění potvrdili také arménský premiér Nikol Pašinjan, honduraský prezident Juan Orlando Hernández a brazilský prezident Jair Bolsonaro, který v minulosti závažnost nemoci opakovaně zlehčoval. Běloruský prezident Alexandr Lukašenko prohlásil, že nemoc covid-19 „přechodil“ bez příznaků.

Reklama

Výběr článků