Hlavní obsah

Ceny v Chorvatsku: Zdražila lehátka i atrakce, vyplatí se jít dál od centra

4:48
4:48

Poslechněte si tento článek

Chorvatsko

Pokud letos míříte do Chorvatska, připravte se na ceny, které se liší podle místa i vzdálenosti od centra. Tady je aktuální přehled z několika turisticky oblíbených destinací. Na kolik vás letos na Jadranu vyjde zmrzlina, pivo, lehátko nebo třeba boty do vody?

Jaké jsou letos ceny v oblíbených chorvatských letoviscích?Video: Novinky

Článek

Začínáme na Makarské riviéře - v chorvatském ráji českých turistů. Cena velkého točeného piva se tu pohybuje v rozmezí od 3,50 do 4,50 eur (86-111 Kč). Nedaleko pláže jsme ale narazili i na bar, který v rámci happy hours nabízel pivo za 2 eura.

Na pláži Meteor vás vyjde lehátko na 16 eur (395 Kč). Cena je na stejném místě o 4 eura vyšší (cca 100 Kč) v porovnání s loňským rokem. Pokud jste ubytovaní v přilehlém hotelu, máte nárok na lehátko za 8 eur (197 Kč). Pro hotelové hosty se cena od minulého roku nezvýšila.

Foto: Magdaléna Pánková, Novinky

Kolik se na Makarské platí za lehátka?

Pokud se vy nebo vaše děti budete chtít pobavit ve vodě, v místním akvaparku s nafukovacími atrakcemi, i zde si oproti loňsku připlatíte 2 eura (49 Kč) navíc. Hodina vodních radovánek vás letos vyjde na 15 eur (370 Kč).

Foto: Novinky

Ceny akvaparku na Makarské riviéře 2024 vs. 2025

V případě, že se nechcete bosí trápit na kamenitých plážích, určitě vám přijdou vhod boty do vody. Jestli jste je stejně jako já zapomněli doma, můžete je samozřejmě pořídit přímo na pláži. Tam vás budou stát 20 eur (494 Kč). Vyplatí se ale porozhlédnout se o něco dál. O pár ulic vedle už se dají pořídit za 15 eur (370 Kč).

Co se jídla týče, pokud dostanete chuť na místní dary moře, rizoto s mořskými plody vás vyjde na 16-17 eur (394-419 Kč), salát s chobotnicí na 19 eur (467 Kč). V rámci denního menu lze pořídit těstoviny s mořskými plody za 12 eur (296 Kč)

„My restaurace moc nezkoušíme, spíše si něco nakoupíme v pekárně. Ceny nám přijdou srovnatelné s Českem. Nemyslím si, že by to tady bylo nějak dražší nebo levnější. Nijak drastický rozdíl nevnímáme,“ komentují chorvatské ceny české turistky.

Po celém dni na slunci se logicky dostaví únava a chuť se osvěžit. Kopeček zmrzliny stojí na Makarské stejně na pláži jako v centru města, zaplatíte za něj 2,50 eur (62 Kč). Jestli chcete k dezertu i kávu, espresso vás tady vyjde zhruba na 2 eura (49 Kč).

Foto: Magdaléna Pánková, Novinky

Zmrzlina na Makarské riviéře

Pozor si určitě dávejte i na ceny koktejlů. V rámci několika desítek metrů se například ceny Aperol Spritzu liší i o 3,50 eura (86 Kč).

Foto: Magdaléna Pánková, Novinky

Ceny alkoholických nápojů na Makarské

Ceny ve Splitu

Pokud se chystáte na výlet do druhého největšího města Chorvatska, určitě se vyplatí promyslet parkování. V centru přímo u vody zaplatíte ve Splitu za hodinu parkování 4,75 eur (117 korun). Pokud vám nevadí chodit pěšky, můžete zaparkovat na okraji města. Například parkování u nedalekého obchodního domu je první tři hodiny zadarmo.

Historické centrum města spadá pod ochranu památek UNESCO. Rozhodně stojí za to si ho projít, co se ale nevyplatí, je pivo. Malebné uličky vás skryjí před žárem neúnavného slunce, skryté jsou ale i zdejší ceníky nápojů. Aby taky ne, za točené pivo si zde účtují 8 až 9 eur (197-222 Kč).

Foto: Magdaléna Pánková, Novinky

Cena piva v centru Splitu

Žízeň se tak vyplatí uhasit o několik ulic dál. V místních barech dál od centra za točené velké Ožujsko zaplatíte 3 eura (74 Kč). Ceny zmrzliny se tu pohybují od 2,50 do 2,80 eur (62-69 Kč) za kopeček. Rizoto s mořskými plody vás tu vyjde stejně jako na Makarské na 19 eur (467 Kč).

Foto: Magdaléna Pánková, Novinky

Na pivo se ve Splitu vyplatí vyrazit dál od centra.

Trhy v Zadaru

Jestli máte chuť na čerstvé ovoce, zeleninu, ryby nebo chcete pořídit kvalitní olivový olej, nabízí se trhy v Zadaru. Otevřeno mají každý den od 8 do 13 hodin. Za kilo domácích rajčat zaplatíte 2,50 eur (62 Kč), za meruňky 5,50 eur (135 Kč).

Foto: Magdaléna Pánková, Novinky

Sortiment na trzích v Zadaru je pestrý.

Zdejší zmrzlina už vás vyjde dráž. Přímo v centru stojí kopeček 3,70 eur (91 Kč), ale nezoufejte, stačí se otočit, ujít pár kroků a dá se koupit za obvyklých chorvatských 2,50 eur (62 Kč).

Ceny točeného piva se tu pohybují podobně jako na Makarské v rozmezí 3,50  4,50 eur (86-111 Kč). Na místní ceny jsme se zeptali české turistky na dovolené. „Je tu trochu dráž než u nás doma, ale v centrech, jako je tady, tak to je jak u nás v Brně nebo Praze. V těch větších centrech je to stejné,“ komentuje ceny v Zadaru paní Jitka.

Pokud se chcete najíst a kochat se přitom pohledem na nekončící moře, výhled se vám promítne i do ceny. Přímo u vody zaplatíte za rizoto s mořskými plody 21 eur (517 Kč).

Výběr článků

Načítám