Hlavní obsah

Dvě houby uprostřed lesa představují neobvyklé, ale atraktivní bydlení

7. 8. 2022, 8:23

Rostoucímu zájmu o tzv. glamping, tedy pobyty v přírodě, ovšem v co nejvíc luxusním a pohodlném stylu, vychází vstříc designér Thilina Liyanage ze Srí Lanky. Právě pro potřeby glampingu navrhl již několik různých obydlí, poslední z nich vyhlížejí elegantně, a navíc velmi roztomile - jako dvě houby v lese.

Foto: Thilina Liyanage

Domky připomínají na první pohled houby v lese.

Článek

Do přírody se v posledních letech začínají rádi vypravovat i lidé, kteří si potrpí na určitý komfort. Pro ně jsou pak určeny příbytky, ke kterým má obyčejný stan hodně daleko. Nejenomže bývají dobře vybavené a nezřídka i designovými prvky, ale i samotný jejich vzhled je velmi lákavý a reprezentativní.

Srílanský designér se právě obydlími pro glamping zabývá již několik let a jeho poslední počin poutá pozornost na sociálních sítích i na webech zaměřených právě na zajímavý a inovativní design.

Jde o dvojici domků, které jsou postavené z autorova velmi oblíbeného bambusu. Každá má kruhový půdorys a výšku dvou podlaží. Silné bambusy pak podpírají kruhové střechy s velkými přesahy, jež nápadně připomínají klobouky hub.

Střechy jsou kryté šindeli a je na nich rozmístěno 14 podlouhlých solárních panelů zajišťujících domkům soběstačnost z hlediska elektrické energie.

Designový minidomek tmavé barvy vypadá uvnitř větší, než ve skutečnosti je

Tipy a trendy

Uvnitř každého domku slouží přízemí jako obývací pokoj s malou kuchyňskou zónou. V horním podlaží je ložnice s velkými francouzskými okny a balkonem, který vytváří chráněný prostor před vstupem dole. Sám je přitom ukryt pod přesahem střechy domku.

Minidomek se drží na větší budově jako parazit. Z dálky připomíná stan

Tipy a trendy

V exteriéru vše doplňují terasy, přičemž do jedné z nich je vsazen i bazén.

Každý z domků je navržený tak, aby poskytl přístřeší a příjemné prostředí k pobytu v lese dvěma lidem, které může doprovázet i dítě nebo mazlíček. Všichni se v „houbách” bezpochyby budou mít kam uložit.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků