Hlavní obsah
Postel může mít tvar trampolíny, držák na tousty zase klece na šelmy a pepřenka kolotoče. Foto: Chaplins Furniture, Einrichten design, Albert a Moo

Interiér inspirovaný cirkusem ocení hlavně početné rodiny

Velké rodiny s malými dětmi to mají při zařizování bytu bezpochyby těžké. Obývací pokoj i kuchyň se obvykle mění v neuspořádanou hernu, která jen těžko koresponduje s ostatním vybavením. Dobrým tipem pro rodiny je inspirovat se cirkusovým prostředím, které nebude působit dětinsky, ratolesti pobaví a dodá interiéru ještě hravějšího ducha.

Postel může mít tvar trampolíny, držák na tousty zase klece na šelmy a pepřenka kolotoče. Foto: Chaplins Furniture, Einrichten design, Albert a Moo
Interiér inspirovaný cirkusem ocení hlavně početné rodiny

Prostor zařízený v cirkusovém duchu může hýřit barvami a různými motivy. Rozhodně nejde o sterilní minimalistický prostor, ve kterém by byla na první pohled patrná opotřebení a drobný nepořádek.

Chaos ale k cirkusu tak trochu patří, takže se rozhodně není nutné obávat, že by byl na škodu. Naopak, čím bude prostor pestřejší, tím lépe.

Kousky s motivy z cirkusového prostředí skvěle oživí interiér.

Foto: Mindthegap (2x), Albert a Moo, TakaTomo

Do dětských pokojů můžete volit ty nejbarevnější motivy a plně popustit uzdu fantazii a uplatnit i výrazné samolepy a tapety s motivy z cirkusového prostředí a manéží.

V obývacích pokojích, které slouží i ke společenským účelům, se můžete držet o něco střídmějších dekorací, které neurazí ani dospělé návštěvy.

Pokojíček zpestří i hravé samolepy a tapety nebo hodiny inspirované cirkusovým stanem.

Foto: Koko Kids, Einrichten design

Rozhodně v interiéru nezapomínejte na dostatek úložných prostor. Právě početnější domácnosti je potřebují bezesporu nejvíc a jen díky nim pak působí byty uklizeně a čistě.

Volit můžete i drobné krabice nebo kufry s cirkusovou tematikou připomínající dekoraci na stanech.

Krabice na drobné poklady se stanou efektní dekorací, která zároveň skryje nepořádek.

Foto: Einrichten design, Sweetpea a Willow

V interiéru by také nemělo chybět tlumené osvětlení, které dodá prostoru intimní atmosféru a zároveň nebude večer svítit tak jasně, abyste si lámali hlavu s případným nepořádkem a nedostatky v domácnosti.

Drobné nábytkové kousky by měly hýřit barvami a dekorativními tvary.

Foto: Boutique Camping, Chaplins Furniture

Děti ocení stany inspirované šapitó.

Foto: Moozle, TakaTomo

V dětských pokojích můžete uplatnit látkové příbytky na hraní ve tvaru cirkusových stanů. Děti si v nich mohou hrát se svými oblíbenými plyšáky na drezuru nebo v nich jen odpočívat a získají tak prostor pro sebe, kterého v početných rodinách bývá často nedostatek.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

Pokud chcete dodat prostoru na hravosti a zároveň potřebujete, aby se děti doma víc pohybově vybily, pořiďte jim interiérovou houpačku. Ta do prostoru inspirovaného cirkusem bezesporu dobře zapadne.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků