Hlavní obsah
Toyota Aygo 2018 Foto: Toyota

Toyota Aygo dostane třetí generaci, využití kolínské automobilky je záhadou

Japonská automobilka Toyota, která se letos vykoupila ze společného podniku s PSA v Kolíně, potvrdila, že chystá třetí generaci nejmenšího modelu Aygo. Peugeoty a Citroëny z linek zmizí, prostor po nich by se měl dle slov z vedení Toyoty zaplnit. Ovšem není jasné pomocí jakých modelů.

Toyota Aygo 2018 Foto: Toyota
Toyota Aygo dostane třetí generaci, využití kolínské automobilky je záhadou

Toyota se v rámci dohody mezi členy skupiny PSA stane jediným vlastníkem fabriky v České republice už v roce 2021. To znamená, že bude muset postupně pokrýt poměrně vysokou výrobní roční kapacitu, konkrétně 300 tisíc aut, kterou roky tvoří modely městských trpaslíků druhé generace. Tedy Citroën C1, Peugeot 108 a právě Toyota Aygo.

„V budoucnu kapacitu v Kolíně naplníme,“ řekl pro Automotive News výkonný ředitel automobilky pro Evropu Johan van Zyl. Konkrétní kroky nechtěl komentovat.

Bylo by pošetilé si myslet, že Toyota bude chtít v Kolíně pokrýt celou kapacitu jen pokračováním výroby druhé generace Ayga, když ostatní automobilky segment nejmenších městských vozů pro úpadky prodejů opouští. Navíc, Aygo je jediným modelem od Toyoty, který se v Evropě nedá koupit s elektrifikovaným pohonem.

Pomoci by mohla třetí generace auta. „Stále je to pro nás dobrý segment, pomáhá s prodeji především ve skupině mladších lidí,“ řekl van Zyl a potvrdil, že na cestě je třetí vydání. Nevyloučil mimo jiné, že se Toyota zaměří třeba na elektrický pohon, jako to třeba udělal Volkswagen u modelu Up! nebo Škoda se svým Citigoe iV.

V tuto chvíli není jasné, co přesně Toyota s fabrikou ve středočeském Kolíně zamýšlí. Vždyť ani s potvrzením třetího vydání Ayga není jisté, jestli bude sjíždět z linky právě v Kolíně. Pokud ano, i tak se dá očekávat, že pro naplnění kapacity vedle Ayga začne v továrně vyrábět i jeden či dva další modely ze svého portfolia.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Toyota na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Toyota Aygo na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků