Hlavní obsah
Kolínská automobilka TPCA vyrábí tři minivozy Foto: Radek Plavecký, Právo

Kolínská automobilka TPCA prodloužila odstávku výroby až do 18. května

Zatímco v závodech Škody Auto či v nošovické automobilce Hyundai se již výroba aut restartovala, kolínské TPCA plánuje další odstávku. Obnovit produkci minivozů má až 18. května. Potvrdil to mluvčí podniku Tomáš Paroubek.

Kolínská automobilka TPCA vyrábí tři minivozy Foto: Radek Plavecký, Právo
Kolínská automobilka TPCA prodloužila odstávku výroby až do 18. května

Jedním z důvodů pro další odstávku výroby je fakt, že kvůli koronaviru zůstávají uzavřené klíčové trhy pro vozy segmentu A. Mimo jiné Itálie, Velká Británie nebo Španělsko. "Vzhledem k akceleraci koronaviru v různých evropských zemích nebo regionech a jeho dopadu na veřejné zdraví, hospodářství a společnost, rozhodla TPCA prodloužit dobu pozastavení výroby," řekl Paroubek.

Zaměstnanci automobilky jsou po dobu odstávky kompenzováni kombinací 85 procent platu a přesunutím směn na dobu po odstávce. V TPCA pracuje v současnosti zhruba 2500 lidí a firma představuje jednoho z největších exportérů v České republice a zároveň největšího zaměstnavatele na Kolínsku.

V automobilce se vyrábí druhá generace takzvaných kolínských trojčat, Citroënu C1, Peugeotu 108 a Toyoty Aygo. V příštím roce zůstane v podniku Toyota sama a přestěhuje do středních Čech část výroby nové generace hatchbacku segmentu B, Yarisu.

Původně se v Kolíně mělo začít vyrábět už v pondělí 4. května, i tak už to byl z velkých českých automobilek ten nejpozdější termín. Jako první znovu výrobu obnovil Hyundai v Nošovicích, již 14. dubna. V pondělí se pásy rozjely ve třech závodech Škody Auto.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků