Hlavní obsah
Bohdan Wojnar Foto: René Fluger, ČTK

Člen nejvyššího vedení Škody Auto má koronavirus

Nemoc Covid-19 se nevyhnula ani členovi představenstva Škody Auto a prezidentovi Sdružení automobilového průmyslu Bohdanu Wojnarovi. Upozornil na to server Aktuálně s odkazem na zdroje uvnitř automobilky.

Bohdan Wojnar Foto: René Fluger, ČTK
Člen nejvyššího vedení Škody Auto má koronavirus

„Bohdan Wojnar, člen představenstva za oblast personalistiky, byl pozitivně testován na nový koronavirus Covid-19. Vykazuje příznaky, obecně je jeho zdravotní stav ale stabilizovaný. Všechny další osoby, s nimiž byl v přímém kontaktu, ihned nastoupily čtrnáctidenní preventivní domácí karanténu,” potvrdil Novinkám mluvčí automobilky Škoda Auto Tomáš Kotera.

Dále automobilka prozradila, že představenstvo zůstává práceschopné, byť jednání probíhají z domova prostřednictvím digitálních platforem.

Automobilka zastavila kvůli pandemii koronaviru ve středu 18. března večer výrobu ve všech třech svých českých závodech. Jedná se o závody v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí. Zatím uvádí, že zaměstnanci by se mohli vrátit v pondělí 6. dubna. Od 18. března do 29. března budou dostávat 70 procent platu, poté 75 procent.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků