Hlavní obsah
BMW i3s REx Foto: Petr Horník, Právo

BMW i3 současné generace se zřejmě bude vyrábět nezvykle dlouho

Mnichovská automobilka BMW hodlá vyrábět svůj nejmenší elektrický model i3 do roku 2024. Deníku Leipziger Volkszeitung to potvrdil její mluvčí. Elektromobil se pravděpodobně dočká vylepšení baterií.

BMW i3s REx Foto: Petr Horník, Právo
BMW i3 současné generace se zřejmě bude vyrábět nezvykle dlouho

Model i3 byl na evropském trhu v roce 2013 jedním z prvních sériově vyráběných elektromobilů od velké evropské značky. Nikdy to nebyl prodejní trhák, ale do dnešní doby působí trochu jako sci-fi auto. Nejspíš i proto má v současné generaci vydržet až do roku 2024. To je pro BMW nevídaných 11 let ve výrobě.

Současný model je vybavený soustavou baterií s kapacitou 42,2 kWh, na kterou vůz ujede přibližně 245 kilometrů dle přísnější normy WLTP. Ne vždy tomu tak ale bylo a původní i3 měla baterii pouze s kapacitou 21,6 kWh, která autu umožnila dojezd 160 kilometrů.

BMW i3s REx

Foto: Petr Horník, Právo

Aby však mohla být i3 plně konkurenceschopná a odpovídala nárokům ambiciózní automobilky, dá se očekávat, že přijde další vylepšení baterií. To by mohlo podle zákulisních spekulací dorazit už na konci roku 2020.

Co bude s i3 po roce 2024 zatím není jasné, ale dá se předpokládat, že to bude konec tohoto modelu. BMW totiž plánuje v rámci elektrifikace velké změny a i3 do tohoto profilu nemusí pasovat. Určitě ale vstoupí do historie nejen jako auto, které ve své době díky tvarům, pohonu a exotickým materiálům působilo vážně nezvykle, ale také jako jedno z nejdéle vyráběných BMW.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut BMW na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků