Hlavní obsah
Beran neboli skopec je první astrologické znamení zvěrokruhu. Foto: David Ryneš, Novinky

Horoskop | Beran: Obecná charakteristika prvního znamení zvěrokruhu

Kdo se narodil v období od 20. března do 20. dubna, spadá pod patronát Berana, prvního znamení zvěrokruhu. Berani jsou lidé plní energie a často se dostávají do hádek. Mezi jejich pozitivní vlastnosti patří velká odvaha a upřímnost. Co dále charakterizuje toto znamení?

Beran neboli skopec je první astrologické znamení zvěrokruhu. Foto: David Ryneš, Novinky
Horoskop | Beran: Obecná charakteristika prvního znamení zvěrokruhu

Charakteristika znamení Beran

Beran neboli skopec je první astrologické znamení zvěrokruhu. Berani překypují životní energií, jsou to rozené vůdčí osobnosti a velmi ambiciózní lidé, kteří chtějí všechno hned. A jejich prudká povaha je přímo magnetem na konflikty.

Berani jsou odvážní, rozhodní, spontánní, otevření, upřímní a bezstarostní. Nemají rádi, když jim někdo poroučí. Jsou dobrými kolegy, protože mají spoustu skvělých nápadů a dobře se s nimi spolupracuje. Rádi sportují, zvláště je-li přítomen i prvek rizika.

Pokud se Beranům nedaří, jednají podrážděně. Občas jsou ukvapení, ale vždy dodrží svůj slib. Beran žije přítomností a na rady ostatních moc nedá: jde si vlastní cestou, i když se mu svéhlavost občas nevyplácí.

Láska a partnerství

Když se Beran zamiluje, jde do toho bezhlavě. Může být i žárlivý. Kdo hledá vyrovnaného partnera, v Beranovi ho nejspíš hned tak nenajde. V lásce se Beranům daří se Lvy nebo Střelci.

Živel

Oheň

Vládnoucí planeta

Mars

Kameny zvěrokruhu

Topaz, akvamarín, jaspis, diamant, granát, karneol, rubín, ohnivý opál

Barva

Červená

Celebrity a známé osobnosti ve znamení Berana

Ženy: Halina Pawlovská, Dagmar Veškrnová-Havlová, Lucie Bílá, Lady Gaga, Aňa Geislerová, Sarah Jessica Parker, Céline Dion, Victoria Beckham

Muži: Giacomo Casanova, Vincent Van Gogh, Bohumil Hrabal, Charles Chaplin, Eddie Murphy, Zdeněk Svěrák, Marlon Brando, Elton John, Russell Crowe

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků