Hlavní obsah

Horoskop | Vodnář: Obecná charakteristika jedenáctého znamení zvěrokruhu

12. 4. 2021, 12:15
Novinky, lup

Pokud jste se narodili v období mezi 21. lednem až 20. únorem, vaším astrologickým průvodcem je Vodnář. Jaká je charakteristika jedenáctého znamení zvěrokruhu?

Foto: David Ryneš, Novinky

Vodnář je jedenácté astrologické znamení zvěrokruhu.

Článek

Charakteristika znamení Vodnář

Vodnář je jedenácté astrologické znamení zvěrokruhu. Co je pro něj typické? Vodnáři rádi plavou proti proudu a jsou originální. Jsou to empatičtí snílci, kteří milují přírodu a chtějí zlepšit svět. Pokud mohou, vyhýbají se konfliktům.

Jsou laskaví, obětaví a tolerantní, bývají proto oblíbení ve společnosti a mívají velké množství přátel. Tito svobodomyslní vizionáři chrlí nápady: často ale zůstávají nepochopeni, což je vždy zklame. Nevydrží dlouho na jednom místě, mají neustálou potřebu poznávat nové věci, místa a lidi.

Láska a přátelství

Vodnář není typem, který by se objímal na potkání, své emoce projevuje spíše podle potřeby. Občas trvá, než mu dojde, že ve vztahu nejde už jen o přátelství, ale o lásku. Kdo touží po vášni, u Vodnáře možná narazí: milují sice věrně a oddaně, explozi citů od nich ale nečekejte.

Vodnáři potřebují partnera, který je nebude v ničem omezovat: s kým a jak často se budou vídat, o tom chtějí rozhodovat sami. Stejně tak o životních plánech a aktivitách, neradi se cítí kýmkoliv a čímkoliv svázaní.

Živel

Vzduch

Vládnoucí planeta

Uran

Kameny zvěrokruhu

Ametyst, akvamarín, tyrkys, granát, hematit, jantar

Barvy

Temně fialová, růžová, šedá

Slavní Vodnáři

Ženy: Božena Němcová, Věra Chytilová, Adina Mandlová, Bára Basiková, Jiřina Jirásková, Oprah Winfrey, Shakira, Virginia Woolf, Sheryl Crow, Jeniffer Aniston, Natalie Cole, Bridget Fonda

Muži: Mozart, Jules Verne, Christian Dior, Charles Darwin, Thomas Alva Edison, Galileo Galilei, Justin Timberlake, Phil Collins, James Dean, Robbie Williams, Miloš Forman, Jaromír Jágr, Miroslav Donutil, Jan Werich

Reklama

Výběr článků