Hlavní obsah
 

Tři pařížské přehlídky, které vám vezmou dech

Pařížský Týden módy s podtitulem Haute Couture, probíhající od 20. do 23. ledna ve francouzské metropoli, je v plném proudu. Pokud patříte mezi módní nadšence, nenechte si ujít to nejlepší a nejluxusnější, co svět módy nabízí a podívejte se, o jakých přehlídkách se nejvíce mluví.

 
Tři pařížské přehlídky, které vám vezmou dech

Diorovo starověké Řecko

Dior zasadil svoji módní přehlídku do unikátních prostor areálu pařížského muzea Rodin. Celá kolekce pod taktovkou návrhářky Marie Grazie Chiuriové se tentokrát nesla ve znamení starověkého Řecka.

Modelky měly na sobě nejčastěji šaty, které svým střihem připomínaly antický oděv. Barevné paletě dominovaly starorůžová, švestková, bílá, ale také zlatá a bronzová barva. Doslova božský styling pak dotvářely lehce spletené účesy modelek a jemné korunky.

Přehlídka značky Dior

Foto: Profimedia.cz

Detail z přehlídky Dior

Foto: Profimedia.cz

Femme fatale Ulyana Sergeenko

V rámci pařížského Týdne módy svoji práci představila i módní návrhářka Ulyana Sergeenko, která pochází původem z Kazachstánu. Její modely se vyznačují ženskostí, elegancí i sex-appealem, a právě taková byla i její nejnovější kolekce.

Šaty, které zvýrazňovaly dámskou siluetu, předvedla mimo jiné i i světoznámá burleskní tanečnice Dita Von Teese.

Přehlídka značky Ulyana Sergeenko - Dita Von Teese vlevo

Foto: Profimedia.cz

Přehlídka značky Ulyana Sergeenko. Návrhářka uprostřed.

Foto: Profimedia.cz

Minimalistický Jacquemus

Unikátní show předvedl i třicetiletý francouzský návrhář Simon Porte Jacquemus. Vsadil na neutrální tóny a přírodní materiály v čele se lnem.

Přehlídka vyvolala rozruch také proto, že se na ní objevily sestry Hadidovy, modelka Doutzen Kroesová či herečka a modelka Laetitia Castaová.

Přehlídka značky Jacquemus

Foto: Profimedia.cz

Modelka Gigi Hadidová na přehlídce Jacquemus

Foto: Profimedia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků