„Když dar vypadá podezřele, říkám ne. Když to smrdí, ani o tom neříkám pokladníkovi. Na nabídku říkám: ‘Zmiz’,“ uvedl Mantashe.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Soudní dokumenty prokazují, že Krejčířovi pobočníci nabídli peníze podnikatelce a zástupci ANC, kteří měli sloužit jako prostředníci. Podnikatelka přiznala, že peníze využila pro osobní účely.

Krejčíř je v JAR ve vazbě. Čelí dvěma soudům. První proces se týká obžaloby z pokusu o vraždy soukromého detektiva a policisty a obžaloby z vraždy muže, který měl být jeho vymahačem dluhů. V druhé procesu čelí obžalobě z únosu a mučení bratra údajného Krejčířova drogového kurýra ještě pět Krejčířových spolupracovníků.

Jihoafrická policie také uprchlého Čecha podezírá z podílu na vraždě libanonského obchodníka, který s Krejčířem spolupracoval.

Krejčířovi v JAR hrozí doživotní trest. Stále ale ještě nebyla vyřešena jeho žádost o azyl v zemi, kam Krejčíř utekl před českou justicí. V České republice byl před dvěma lety odsouzen na deset a půl roku za daňový únik ve výši více než půl miliardy korun.