Hlavní obsah
Motorkářský gang Noční vlci opět projede Českem. Foto: Profimedia.cz

Ruský motorkářský gang Noční vlci opět projede Českem

Ruský motorkářský klub Noční vlci chce i letos zorganizovat jízdu z Moskvy do Berlína na počest výročí vítězství Rudé armády ve druhé světové válce. Šéf klubu Alexandr Zaldostanov v Moskvě novinářům řekl, že kolona motocyklů vyrazí 29. dubna z ruské metropole a do Berlína chce přes pět evropských zemí včetně Česka dojet 9. května.

Motorkářský gang Noční vlci opět projede Českem. Foto: Profimedia.cz
Ruský motorkářský gang Noční vlci opět projede Českem

Podle Zaldostanova, jehož ruští militantní bikeři oslovují jménem Chirurg, bude letošní jízda početnější, než byla ta loňská. Byl by prý rád, kdyby se z motorkářské výpravy stala každoroční tradice.

"Čím víc nám budou škodit naši nepřátelé a lidé, kteří chtějí přepsat dějiny a snížit význam vítězství, tím víc lidí nás podpoří," prohlásil Zaldostanov s odkazem na průběh loňské cesty, kterou doprovázela řada protestů a pohraničních incidentů.

V Polsku a Německu nedostali víza

V Polsku a Německu někteří ruští motorkáři nedostali vstupní víza, do Berlína z nich nakonec oklikami dorazilo jen několik. Připojovali se k nim ale další ze zemí, kudy projížděli.

Jeden z členů motorkářského klubu Noční vlci

Foto: Michaela Rehle, Reuters

Kudy povede letošní trasa, Zaldostanov neupřesnil. Uvedl jen, že motorkáři chtějí z Moskvy do Berlína projet přes Bělorusko, Polsko, Slovensko, Rakousko a Česko.

Ruské ministerstvo zahraničí novinářům sdělilo, že o trase cesty Nočních vlků předem informovalo všechny země, kudy mají ruští bikeři cestovat. O bezpečnost motorkářů se prý postarají příslušná ruská velvyslanectví ve spolupráci s ruským ministerstvem zahraničí. Jeho zástupci se zapojí i do jednotlivých vzpomínkových akcí.

Chirurg jet nemůže

Noční vlci jsou považováni za jeden z nejstarších ruských motorkářských klubů a pyšní se i přízní kremelských špiček. Hlásí se k nim sám prezident Vladimir Putin, z prezidentských grantů podle ruského tisku dostal klub kolem 50 miliónů rublů (asi 18 miliónů korun).

BEZ KOMENTÁŘE:Noční vlci přijeli do ČR

Video: Prima FTV

Zaldostanov se do loňské demonstrativní jízdy Evropou osobně nezapojil, protože neobdržel schengenské vízum. Cestovat zřejmě nebude ani letos, protože byl zařazen do sankčního seznamu Evropské unie a Spojených států.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků