Hlavní obsah
Kamion s těly byl objeven v průmyslové zóně ve městě Grays u Londýna Foto: Hannah Mckay, Reuters

Řidič kamionu s mrtvými Vietnamci se přiznal k napomáhání ilegální imigraci

Řidič kamionu, v jehož návěsu se 23. října našlo 39 mrtvých Vietnamců, se v pondělí před londýnským soudem Old Bailey přiznal, že se podílel na napomáhání ilegální imigraci, uvedly stanice BBC a SkyNews. Maurice Robinson čelí obviněním, že zavinil smrt 31 mužů a osmi žen. Dva mrtví měli jen patnáct let.

Kamion s těly byl objeven v průmyslové zóně ve městě Grays u Londýna Foto: Hannah Mckay, Reuters
Řidič kamionu s mrtvými Vietnamci se přiznal k napomáhání ilegální imigraci

Robinson seděl v kabině tahače Scania, se kterým přijel do přístavu Purfleet pro návěs s kontejnerem, jenž připlul ze Zeebrugge. Poté, co ho připojil, s ním odjel do nedaleké průmyslové zóny. Přivolaní policisté pak našli v chladicím kontejneru těla 39 obětí.

Maurice Robinson vypovídal přes video z věznice v Belmarshi. Potvrdil svou totožnost a přiznal se, že mezi 1. květnem 2018 a letošním 24. říjnem se podílel na nezákonné imigraci do Británie.

Podle obvinění se s dalšími osobami spolčil, aby podnikli jeden nebo více případů porušení zákona o imigraci.“ Robinson se také přiznal, že za to přijal peníze.
Po Robinsonovi ale u soudu nechtěli, aby se přiznal k zabití 39 lidí. Ve vazbě zůstane do 13. prosince.

Minulý týden zadržela britská policie dalšího muže ze Severního Irska, 23letého Christophera Kennedyho, který byl v neděli obviněn z podílu na pašování lidí do Británie a na nezákonné migraci. I on stanul v pondělí před soudem a také jeho případ byl odročen na 13. prosince.

V Irsku čeká na vydání do Británie 22letý Eamonn Harrison, který podle britských úřadů řídil kamion vezoucí kontejner cestou do belgického přístavu Zeebrugge.

Dalších 11 lidí bylo zatčeno ve Vietnamu, kde je stíhají pro lákání lidí k nezákonné migraci do ciziny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků