Hlavní obsah
Testování na nábřeží Dunaje Foto: Ivan Vilček, Právo

Na covid už se nechala testovat téměř polovina Slováků

Slovenský ministr obrany Jaroslav Naď v neděli oznámil, že v sobotu bylo na celém Slovensku testovaných 2 581 113 lidí. z toho bylo pozitivních 25 850, což je jedno procento. „Kdyby mi to někdo v pátek řekl, nevěřil bych mu ani milimetr a zasmál bych se. Nejen kvůli tomu, že lidé jsou tak úžasní, že přišli, ale že ti, kteří je testovali, zvládli takovýto nápor,“ uvedl.

Testování na nábřeží Dunaje Foto: Ivan Vilček, Právo
Na covid už se nechala testovat téměř polovina Slováků

Ministr obrany to označil za fantastické číslo a poděkoval každému, kdo se na testování dostavil a kdo vykonával odběry. „Obrovské díky patří těm, kdo od brzkého rána do pozdní noci slušně, přátelsky, vlídně a profesionálně vykonávali svou práci, a také všem, kteří se slušně, přátelsky a vlídně nechali testovat,“ uvedl Naď. Ministr obrany připustil, že místy došly odběrovým místům testy, certifikáty nebo rukavice, ale vše se podařilo do několika minut nahradit.

Na Slovensku začalo celoplošné testování

Video: Ivan Vilček, Právo

Premiér Igor Matovič řekl, že výsledek ze soboty dokazuje, že Slovenská republika jako společenství zodpovědných lidí funguje. „V těžké situaci jsme neutekli z bojiště, neopustili jsme potápějící se loď, ale učinili jsme všichni pro její záchranu vše, co bylo v našich silách. Jsem doslova dojatý, jsem hrdý na každého, kdo přidal svou ruku k dílu. Přiznám se, že to číslo mi vyrazilo dech,“ řekl Matovič.

Menší zájem

V neděli je zatím o testování menší zájem a na většině odběrných míst se testovalo bez čekání. Po celé zemi se v neděli otevřelo 4782 odběrných míst. „Je nadále nasazeno přes 40 tisíc lidí, z toho 6319 vojáků a 14 500 zdravotníků,“ uvedl ministr obrany. Naď vyzval zájemce o testování, aby si to nenechávali na večer. V sobotu se čekalo na některých místech i několik hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků