Hlavní obsah
 

Muž podezřelý z vraždy Madeleine o podobném činu fantazíroval

Christian B., který je podezřelý z vraždy tříleté Madeleine McCannové v roce 2007 v Portugalsku, popsal v chatu jednomu známému své fantazie o tom, jak unese malé dítě, bude ho zneužívat a pak ho nechá zmizet, napsal v pátek server týdeníku Der Spiegel s odkazem na dokumenty z vyšetřování. Časopis napsal, že třiačtyřicetiletý Christian B. byl za zneužití dítěte poprvé trestán jako mladistvý v roce 1994.

 
Muž podezřelý z vraždy Madeleine o podobném činu fantazíroval

V září 2013 napsal Cristian B. v chatu s jedním známým, že by chtěl „chytit něco malého a používat to celé dny“. Když známý namítl, že to je nebezpečné, odpověděl Christian B.: „Co když se potom zničí důkazy.“ To ovšem bylo až šest let poté, co Madeleine zmizela.

Poslední fotografie pořízená před zmizením Madeleine.

Foto: ČTK/AP

Podle vyšetřovatelů jeho líčení nápadně připomíná právě případ z května roku 2007, kdy z turistického komplexu Praia da Luz u jihoportugalského města Lagos beze stopy zmizela tříletá Britka Maddie. Její tělo se nikdy nenašlo. Němečtí policisté jsou ale přesvědčeni, že je dávno po smrti. Z její vraždy podezřívají právě Christiana B., který v té době u Praia da Luz bydlel a v den únosu z tohoto místa i telefonoval. Den poté v Portugalsku odhlásil jedno ze svých aut.

Christian B. byl poprvé odsouzen za zneužití dítěte v roce 1994 a také v roce 2016. Kvůli tomu je nyní ve vězení. Několikrát byl souzen za držení dětské pornografie. Loni byl odsouzen za brutální znásilnění dvaasedmdesátileté Američanky v Praia da Luz v roce 2005, řízení se ale stále protahuje a trest zatím není pravomocný.

Vyšetřovatelé nyní prověřují, zda by podezřelý třiačtyřicetiletý muž mohl mít něco společného i se zmizením pětileté blonďaté dívenky Ingy ze Saska-Anhaltska na jaře 2015. V té době žil Christian B. asi 90 kilometrů od místa, od něhož byla dívka pravděpodobně unesena.

Specialisté německého Spolkového kriminálního úřadu (BKA) považují Christiana B. za psychopata a manipulativního narcisistu.

„Vyrostl v dětském domově, ukončil základní školu, odborné vzdělání nedokončil - jediné, co je v jeho směsi stále nových zaměstnání a míst pobytu dobře patrné, jsou trestné činy, procesy a odsouzení,“ píše Der Spiegel.

Němec Christian B., který je podezřelý ze zmizení a vraždy tříleté dívenky Madeleine McCannové.

Foto: Profimedia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků