Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Migranti se valí přes Polsko ilegálně do vysněného Německa

Na německo-polských hranicích ve spolkové zemi Braniborsko stoupá počet ilegálních přechodů přes hranice. Potvrdilo to spolkové ministerstvo vnitra a přidalo nejnovější statistiky.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Migranti se valí přes Polsko ilegálně do vysněného Německa

Za první dva zářijové týdny bylo na hranici zadrženo 400 migrantů, což je pro srovnání stejné množství jako za celý srpen.

Dalších 125 nelegálních migrantů bylo zadrženo během minulého víkendu ve Frankfurtu nad Odrou, naproti polskému městu Słubice.

V současnosti je německé město na Odře ohniskem nelegální migrace, která vede do země přes Bělorusko a Polsko.

Přibližně 75 procent zadržených běženců uvedlo, že předtím vstoupili do Běloruska nebo Litvy a pak do Polska, uvedla spolková německá policie. Většina uprchlíků, kteří se touto trasou dostanou do Braniborska, jsou Iráčané.

Německá policie vidí spojitost toho, co se děje na německo-polských hranicích se situací na polsko-běloruských hranicích, a už „podniká materiální a technická opatření“.

V prostorách policejní stanice ve Frankfurtu nad Odrou už byly připraveny stany a toalety pro přicházející běžence.

Polská vláda obviňuje režim běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka z organizování migrace na vnější hranici Evropské unie.

V poslední době přibývá migrantů z Iráku, Sýrie a Afghánistánu, kteří se snaží dostat z Běloruska do sousedních členských zemí Evropské unie.

Varšava viní vládu v Minsku z toho, že chce destabilizovat EU a Polsko záměrným pašováním migrantů, aby se pomstila za uvalení nejnovějších sankcí. Před několika dny si eskalace na polsko-běloruské hranici vyžádala první úmrtí mezi uprchlíky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků