Hlavní obsah
Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov Foto: Pool, Reuters

Lavrov: Ruský agent s ricinem v Česku je výmysl

Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov označil za neuvěřitelnou zprávu, že by ruský diplomat přijel do Prahy otrávit české představitele, kteří rozhodli odstranit sochu maršála Koněva z dejvického náměstí Interbrigády. Podle něj je tato historka v rozporu se zdravým rozumem. Za nemožné považuje, že by člověka, u něhož se našel jed, mohli vpustit do země.

Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov Foto: Pool, Reuters
Lavrov: Ruský agent s ricinem v Česku je výmysl

„Jestliže jste u jakéhokoli cestujícího objevili vražednou látku, jak to, že jste ho vpustili? A jak to, že jste mu umožnili zůstat na vašem území? To je podle mne nemyslitelné, “ řekl Lavrov podle agentury TASS k okolnostem zmiňovaným ve článku týdeníku Respekt. Podle něj měl muž u sebe ricin a chtěl zabít politiky, kteří stáli za odstraněním sochy maršála Koněva.[celá zpráva]

„Kdo se zdravým rozumem bude něčím takovým souhlasit a věřit všem těmto výmyslům?“ dodal Lavrov.

Pustil se však i do ruských médií, které zprávu přebraly: „Udivuje mě, že některé naše masmédia publikují takové materiály, které berou z českého tisku a z řady dalších západních médií s jasnou kalkulací, jaký budou mít dopad na veřejné mínění.“ Zdůraznil, že neví, jak takovou informační kampaň ukončit.

Lavrov také na tiskové konferenci řekl, že očekává českou reakci na návrh Moskvy zahájit dialog o odstranění pražského pomníku maršála Koněva, což považuje za ”hrubé porušení” dohody o přátelských vztazích z roku 1993.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků