Hlavní obsah
Zájemcům o očkování dávají na výběr Pfizer, Modernu a Johnson & Johnson. Foto: Petr Hloušek, Právo

Na covid zemřela slovenská lékařka. Rozmlouvala pacientům očkování

Ve věku šedesáti let zemřela na covid obvodní lékařka Elena D. ze středního Slovenska, která plakáty vyvěšenými na dveřích ordinace rozmlouvala pacientům očkování proti covidu-19. Informaci zveřejnila slovenská policie na sociálních sítích.

Zájemcům o očkování dávají na výběr Pfizer, Modernu a Johnson & Johnson. Foto: Petr Hloušek, Právo
Na covid zemřela slovenská lékařka. Rozmlouvala pacientům očkování

„Tohle není hoax. Lékařka, která rozmlouvala pacientům očkování, zemřela,“ uvedla slovenská policie a vyjádřila rodině hlubokou soustrast. Pro citlivost případu policie neuvedla bližší informace o identitě zesnulé ani o tom, kde působila jako lékařka.

Doktorka měla své pacienty přesvědčovat, že umřou do dvou týdnů od vakcinace.

Na dveřích ambulance měla obrázek smrtky s kosou a nápisem „Jmenuji se Astra Zeneca Pfizerová“.

A pod tím připsáno: „Nechat se očkovat proti covidu jen proto, abych se mohl zúčastnit kulturních akcí, je jako nechat se dobrovolně zmrzačit jen proto, abych mohl parkovat na místech pro invalidy.”

Obrázek na ordinaci zesnulé praktické lékařky

Foto: Policie SR

Podle slovenské policie měla lékařka vyčítat jedné pacientce, že nechala očkovat svou 80letou tetu a vystavila ji „pfizerovským hamižníkům“. Řekla jí, že teta do dvou týdnů v důsledku očkování určitě zemře.

Slovensko patří mezi členské země Evropské unie s nejnižší mírou proočkovanosti proti covidu. Hůř jsou na tom jen Rumunsko a Bulharsko.

Z celé populace dostalo na Slovensku vakcínu jen 43 procent lidí. Na severu a východě země je toto číslo ještě nižší.

Na Slovensku zaznamenali v úterý 4958 nových případů nákazy koronavirem. Zemřelo 45 infikovaných. V nemocnicích je 2405 pacientů s potvrzeným covidem, z toho 229 na JIP a 214 na plicní ventilaci.

Celkově bylo v zemi dosud pozitivně testováno 526 608 lidí a od začátku pandemie na Slovensku zemřelo 13 314 lidí. První dávkou bylo očkováno 2 523 310 osob, z nichž dostalo i druhou dávku 2 409 976 osob.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků