Hlavní obsah

Na covid zemřela slovenská lékařka. Rozmlouvala pacientům očkování

9. 11. 2021, 23:47 – Bratislava

Ve věku šedesáti let zemřela na covid obvodní lékařka Elena D. ze středního Slovenska, která plakáty vyvěšenými na dveřích ordinace rozmlouvala pacientům očkování proti covidu-19. Informaci zveřejnila slovenská policie na sociálních sítích.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Zájemcům o očkování dávají na výběr Pfizer, Modernu a Johnson & Johnson.

Článek

„Tohle není hoax. Lékařka, která rozmlouvala pacientům očkování, zemřela,“ uvedla slovenská policie a vyjádřila rodině hlubokou soustrast. Pro citlivost případu policie neuvedla bližší informace o identitě zesnulé ani o tom, kde působila jako lékařka.

Doktorka měla své pacienty přesvědčovat, že umřou do dvou týdnů od vakcinace.

Na dveřích ambulance měla obrázek smrtky s kosou a nápisem „Jmenuji se Astra Zeneca Pfizerová“.

A pod tím připsáno: „Nechat se očkovat proti covidu jen proto, abych se mohl zúčastnit kulturních akcí, je jako nechat se dobrovolně zmrzačit jen proto, abych mohl parkovat na místech pro invalidy.”

Foto: Policie SR

Obrázek na ordinaci zesnulé praktické lékařky

Podle slovenské policie měla lékařka vyčítat jedné pacientce, že nechala očkovat svou 80letou tetu a vystavila ji „pfizerovským hamižníkům“. Řekla jí, že teta do dvou týdnů v důsledku očkování určitě zemře.

Slovensko patří mezi členské země Evropské unie s nejnižší mírou proočkovanosti proti covidu. Hůř jsou na tom jen Rumunsko a Bulharsko.

Z celé populace dostalo na Slovensku vakcínu jen 43 procent lidí. Na severu a východě země je toto číslo ještě nižší.

Na Slovensku prudce stoupá počet infikovaných, rekordy trhají Ukrajina i Rusko

Na Slovensku zaznamenali v úterý 4958 nových případů nákazy koronavirem. Zemřelo 45 infikovaných. V nemocnicích je 2405 pacientů s potvrzeným covidem, z toho 229 na JIP a 214 na plicní ventilaci.

Celkově bylo v zemi dosud pozitivně testováno 526 608 lidí a od začátku pandemie na Slovensku zemřelo 13 314 lidí. První dávkou bylo očkováno 2 523 310 osob, z nichž dostalo i druhou dávku 2 409 976 osob.

Reklama

Výběr článků