Egyptská armáda uvedla, že u kontrolního stanoviště u města Ariš, kde jsou útoky radikálů časté, v pondělí zjistila podezřelé vozidlo, které mohlo být naloženo výbušninami.

KOMENTÁŘ DNE:
 Proč stát není jako firma - Nad problémem nápadu řízení státu jako firmy v podaní Andreje Babiše se zamýšlí Jiří Pehe. Čtěte zde >>
 Hurá máme právní stát! Bude líp! - Policejní žádost o vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání kvituje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

Terénní vůz, ve kterém jeli čtyři lidi, překvapivě zastavil poblíž stanoviště armády. Proti němu proto ihned vyrazil tank, který se přes vozidlo převalil. Pak se otočil a přejel ještě jednou jeho přední část, aby nemohlo pokračovat v jízdě. Cílem bylo předejít explozi. To se však nepodařilo. Když tank odjížděl, nálož vybuchla a zabila tři muže, dvě ženy a dvě děti.

„Exploze byla mohutná, (vůz) vezl kolem 100 kilogramů silných výbušnin,“ řekl mluvčí armády televizi Al-Arábíja. Podle něj mohl výbuch zabít až padesát lidí. O osudu osádky vozidla s výbušninami nejsou informace.

K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, na Sinaji ale působí odnož Islámského státu, která napadá egyptské síly. Stála také za atentátem na ruské letadlo Metrojetu letící z Šam aš-Šajchu do Petrohradu, na jehož palubě zahynulo 31. října 2015 224 lidí.