Hlavní obsah
Joe Biden po návratu z Cincinnati Foto: Susan Walsh, ČTK/AP

Děti mladší 12 let se budou očkovat už začátkem podzimu, předpokládá Biden

Americký prezident Joe Biden v diskusním pořadu televize CNN ve středu vyjádřil naději, že se brzo budou moci proti koronaviru očkovat i děti mladší dvanácti let. U těch to zatím není povolené. Biden uvedl, že by k tomu mohlo dojít možná už srpnu, nebo na podzim.

Joe Biden po návratu z Cincinnati Foto: Susan Walsh, ČTK/AP
Děti mladší 12 let se budou očkovat už začátkem podzimu, předpokládá Biden

Bidenovo vyjádření je v rozporu s prohlášení amerického Úřadu pro potraviny a léky (FDA), který minulý týden uvedl, že očkování dětí mladších dvanácti let proti koronaviru bude schváleno uprostřed zimy. Farmaceutické firmy Moderna a Pfizer-BioNTech zahájily testy vakcín u dětí mladších dvanácti let v březnu.

„Neslíbili mně žádné datum, ale moje očekávání po rozhovoru s vědci je, že někdy, možná na počátku školního roku, na konci srpna nebo na počátku září či v říjnu dostanete finální souhlas (pro očkování dětí pod 12 let),“ řekl Biden. Zdůraznil však, že rozhodnutí leží na expertech FDA a Středisku pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a od se do jejich práce nebude vměšovat.

Dodal ale, že CDC by mohlo doporučit, aby každý školák mladší 12 let nosil ve školách roušku. U starších dětí bude záležet na tom, zda boudou očkované, či ne. Nyní CDC doporučují, aby roušky ve vnitřních prostorách nosili všichni, kdo nemají ukončené očkování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků