Bývalou ministryni zahraničí by nyní podpořilo podle průzkumu Reuters/Ipsos 46 procent respondentů a Trumpa 33 procent. Zbytek dotázaných by nepodpořil ani jednoho z nich.

V průzkumu zveřejněném minulý týden Clintonová nad Trumpem vedla jen o deset procentních bodů. Clintonová průzkumům veřejného mínění vévodí. Její popularitě se Trump přiblížil jen v květnu.

Hledá se viceprezident

V obou táborech mezitím pokračuje horečné hledání uchazeče o post viceprezidenta. Trump už oznámil, že svého kandidáta zveřejní do pátku. V minulosti se spekulovalo o penzionovaném generálovi Michaelovi Flynnovi, někdejším předsedovi americké Sněmovny reprezentantů Newtovi Gingrichovi, guvernérovi Indiany Mikovi Penceovi či guvernérovi New Jersey Chrisovi Christiem.

Podle agentury Reuters, která se odvolává na zdroj obeznámený s procesem výběru viceprezidenta, začala kampaň Hillary Clintonové prověřovat jako možného kandidáta na funkci zástupce hlavy státu jednašedesátiletého admirála ve výslužbě Jamese Stavridise, který v současnosti působí jako děkan právní a diplomatické školy na bostonské Tuftsově univerzitě. Clintonová se Stavridisem spolupracovala v době, kdy působila v čele amerického ministerstva zahraničí.

Podle dřívějších informací jsou ve hře také senátorka za stát Massachusetts a favoritka levicového křídla demokratů Elizabeth Warrenová, populární senátor za stát Virginie Tim Kaine a ministr bytové výstavby a rozvoje měst ve vládě Baracka Obamy Julian Castro.

Clintonová loví Sandersovy příznivce

Pro Clintonovou je klíčové získat hlasy voličů, kteří podporovali vermontského levicového senátora Bernieho Sanderse. Ten v úterý Clintonovou podpořil, ale jeho příznivci pro ni hlasovat zatím nemíní. Pokouší se proto mezi nimi lovit Donald Trump, i když zatím též bez úspěchu.

Získat je může pouze tak, že převezme do své politiky něco ze Sandersových požadavků, nebo dá větší prostor levicovému křídlu.