Hlavní obsah
Joe Biden oficiálně zvítězil v prezidentských volbách v Pensylvánii Foto: Carolyn Kaster, ČTK/AP

Pensylvánie potvrdila výsledky prezidentských voleb. Zvítězil Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. Oznámil to v úterý guvernér tohoto státu Tom Wolf.

Joe Biden oficiálně zvítězil v prezidentských volbách v Pensylvánii Foto: Carolyn Kaster, ČTK/AP

Reklama

Pensylvánie potvrdila výsledky prezidentských voleb. Zvítězil Biden

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů. Současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem dostal 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 tisíc voličů.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Federální soudce v sobotu zamítl žalobu Trumpova štábu, kterou chtěl zablokovat uzavření výsledků prezidentských voleb v Pensylvánii. Prezidentův právní tým si stěžoval na to, že s hlasy demokratických voličů se zacházelo jinak než s hlasy republikánů, čímž nebylo zajištěné rovné volební právo dané ústavou.

Soudce ale uvedl, že byly předloženy slabé a neopodstatněné právní argumenty a spekulativní obvinění.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků