Hlavní obsah
Nejoblíbenějším jménem je v Bohumíně Jakub. Foto: archiv města Bohumína

V Bohumíně se vloni narodilo o 34 dětí méně než v předchozím roce, prvenství si drží jméno Jakub

Podle nejnovějších statistik evidence obyvatel bohumínské radnice se vloni narodilo v Bohumíně 161 dětí, z toho tři dvojčata. Nejnovější čísla ukazují, že je to o 34 dětí méně než v předchozím roce. Nejoblíbenějšími jmény u novopečených rodičů byla Adéla, Eliška a Jakub.

Nejoblíbenějším jménem je v Bohumíně Jakub. Foto: archiv města Bohumína
V Bohumíně se vloni narodilo o 34 dětí méně než v předchozím roce, prvenství si drží jméno Jakub

„Jméno Jakub si udrželo prvenství z předchozího roku. Rodiče ho pro své syny zvolili hned osmkrát. Třikrát se rozhodli pro jména oblíbená i v předchozích letech – Matěje a Vojtěcha a nově se na přední pozice dostal i Daniel s Adamem,“ uvedla bohumínská matrikářka Věra Wastlová.

U děvčat se v Bohumíně o prvenství dělí tentokrát dvě jména – Adéla a Eliška. V roce 2019 je v bohumínské matrikářky zapsaly hned pětkrát. Druhé v pořadí jsou Emy, toto jméno dostaly hned čtyři holčičky, a o třetí příčku se dělí Nikolky a Terezky. Pro tato jména se rozhodli rodiče třikrát.

Malí Bohumíňácci se dočkali i exoticky znějících jmen. Z těch chlapeckých to byl například Leon, Matteo a Nathaniel, Bohumíňákům se narodil také Damián nebo Silvestr. I holčičky se dočkaly netradičních pojmenování, narodila se například Adléta, Elis, Elizabet, Noemi, Naomi, Olivia, Sonja, Thea či Vivien.

Z méně častých jmen se objevila jména jako Amálie, Antonie, Apolena, Beáta, Leontýna, Milada, Nina, Štěpánka, Žofie. Z chlapeckých třeba Albert, Antonín, Benjamín, Luka, Maxmilián, Marián, Mikuláš, Oliver. Možnost zapsání druhého jména pro své dítě využili bohumínští rodiče pětkrát. Svým potomkům dali jména Jolana Eliška, Liliana Valentýna, Lilly Ann, Rozálie Emílie a Adam Samuel.

Zajímavá byla i místa narození. Malí Bohumíňáčci přišli na svět hlavně v porodnicích v Ostravě a Karviné nebo v Havířově. Maminky ale jezdily rodit také do Krnova či Třince. Někteří Bohumíňáci se narodili ve velkých krajských městech mimo rodný kraj, a to v Olomouci, Brně nebo v Praze. Nejvíce nových občánků Bohumína se narodilo v únoru a v dubnu, a to 19 dětí, nejméně v březnu (10 dětí) a v říjnu (8 dětí).

V Bohumíně se každoročně narodí přibližně 200 dětí. Vloni ale počet o více než tři desítky klesl. Zatímco v roce 2017 přišlo na svět 198 malých Bohumíňáčků a v roce 2018 195 dětí, tak vloni se narodilo jen 161 nových občánků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků