Hlavní obsah
On-line Travelcon 2020. Foto: Petr Pokorný

Překážku jménem COVID-19 překlenul Travelcon 2020 telemostem

Dubnový čtvrtý ročník dnes už tradiční konference cestovního ruchu Travelcon 2020 si do své historie zapíše hned několik NEJ. V jejím uskutečnění totiž Jihočeské centrále cestovního ruchu (JCCR) a Destinační společnosti Českobudějovicko-Hlubocko nezabránila proti předpokladům ani pandemie COVID-19.

On-line Travelcon 2020. Foto: Petr Pokorný
Překážku jménem COVID-19 překlenul Travelcon 2020 telemostem

Travelcon 2020 se tak stal nejhouževnatější, nejrychleji rostoucí a největší konferencí cestovního ruchu v ČR.

„Koronavirová pandemie cestovní ruch zcela ochromila a my jsme se rozhodli, že musíme ukázat sobě, kolegům a dalším desetitisícům lidí pracujícím v tomto oboru v oblasti služeb, světlo na konci tunelu. Kdy jindy bychom měli řešit restart našeho oboru, než hned na začátku možná i dost vleklé krize,“ uvedl ředitel JCCR Jaromír Polášek.

V situaci, kdy všichni sčítají škody a odhadují další ztráty, tým JCCR nezrušil plánovanou konferenci. A to i přesto, že to všichni očekávali. Nerezignoval. Hledal řešení. A našel ho.

„Setkat se a přitom nesetkat. Vpravdě pohádková hádanka. Řekli jsme si ale, že každá hádanka má řešení. Hledali jsme a našli. Moderní technologie, telemost. Pojedeme on-line. Už loni jsme to částečně vyzkoušeli. Musí to jít. Jdeme do toho. A bylo to,“ konstatoval Polášek.

Travelcon 2020, jehož partnerem byla agentura CzechTourism ukázal, že každá krize přináší nové výzvy, možnosti a příležitosti. On-line řešením navíc naznačil jednu z cest, kterými by se do budoucna mohly podobné konference ubírat.

„Všichni se jistě shodneme, že osobní kontakt nic nenahradí. Kombinace klasické formy jednání s on-line technologiemi, ovšem umožní účast na akci mnohem více zájemcům. Například Travelcon: Jeho klasická forma počítala se zhruba 300 účastníky. V on-line verzi jich nakonec bylo více než 1600. Přímá účast na jednání může být pro mnohé limitující z hlediska nákladů i času. V budoucnosti by tedy nebylo nutné zvyšovat počet fyzicky přítomných účastníků a přitom dát prostor všem případným zájemcům právě díky on-line účasti. Je to velmi flexibilní forma, pro mnohé z různých důvodů i dostupnější,“ doplnil předseda Destinační společnosti Českobudějovicko-Hlubocko David Šťastný.

O technické zajištění se postarala společnost Borovka Event. „Přestože jsme v oboru déle než 13 let a ročně realizujeme zhruba 300 eventů různé náročnosti, byl Travelcon 2020 z hlediska technického konceptu a následného odbavení jednou z nejnáročnějších akcí, které jsme realizovali,“ řekla vedoucí produkce Lenka Borovková.

Firma vytvořila pro dvoudenní konferenci 2020 tři studia. Dvě v Českých Budějovicích a třetí v Praze. Všechny propojila telemostem. Na její realizaci se přímo podílely čtyři desítky lidí. Produkční, kameramani, zvukaři, střihači, osvětlovači, videooperátoři a režisér.

V budějovických studiích byly součástí sálů Led TV P2.6 složené ze 180 modulů. Během konference bylo několik desítek řečníků ve spojení jak v on-line, tak i off-line režimu. „Měli jsme zde samozřejmě také několik media serverů, profesionální střihací a kamerovou techniku, včetně jeřábu, kvalitativní PA, osvětlení, 360° kameru pro virtuální realitu a další zařízení,“ dodala Borovková.

Podle manažerky konference Petry Machovcové JCCR pro velký zájem prodloužila možnost zhlédnutí záznamu celého Travelconu 2020 až do 13. května.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků