Hlavní obsah
Foto: Alena Jandlová

Místo do školy hurá do muzea!

„Hry, úkoly a zábava – to vše děti milují, bylo to tu báječné,“ říká maminka dvou dětí (6 a 10 let), která v Poličce navštívila o jarních prázdninách putovaní muzejními expozicemi - Jarní prázdniny v muzeu. Akce si nenechalo ujít okolo osmdesáti spokojených návštěvníků.

Foto: Alena Jandlová
Místo do školy hurá do muzea!

„Již třetím rokem jsme pro děti připravili zábavné dopoledne. Malí i velcí návštěvníci dostanou po příchodu mapku a s její pomocí putují po muzejních expozicích a právě probíhajících výstavách, kde jsou pro ně připravené hravé úkoly a zastavení. Na ty, kterým se podařilo doputovat až do cíle, čekala drobná odměna. Naším cílem je, aby se návštěvníci nejen zasmáli a pobavili, ale také dozvěděli několik zajímavých informací o historii našeho regionu, tradicích našich babiček a dědečků a zároveň si odnesli domů něco malého na památku,” řekla organizátorka akce Alena Jandlová.

Prvním stanovištěm byla třída Bohuslava Martinů, kde nyní probíhá výstava zaměřená na lidové zábavy našich předků v období od Masopustu do Velikonoc. Děti si zde mohly vyzkoušet různé kostýmy a zahrát si na krále, královnu, loupežníka, princeznu, vodníka… a také si vyrobit vlastní škrabošku.

Další zastávkou v putování muzeem byla expozice Horáckého skla, tedy skla z našeho regionu a všichni kdo měli chuť, si zde nazdobili svojí pokladničku. O inspiraci nebylo nouze, jelikož vystaveno je v expozici okolo 600 kousků horáckého skla. Chybět nemohlo zastavení v expozici Historie města Poličky. Zde se děti dozvěděly zajímavosti o barokních sochách na Morovém sloupu a také o tom, jak si dříve měřilo a vážilo na trhu v 19. století.

Poslední zastávkou před cílem byla probíhající výstava Slavné vily Pardubického kraje. Z malých návštěvníků se rázem stali zkušení architekti, kteří si navrhovali vlastní domy podle svých snů…

„Akci považujeme za velmi vydařenou a v příštím roce si během jarních prázdnin pro děti jistě opět připravíme celodenní hravý program,“ řekla jedna z organizátorek jarního putování muzeem v Poličce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků