Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek

Gang škodovek byl dopaden orlovskou kriminálkou

Orlovští kriminalisté v minulých dnech na šesti různých místech zadrželi šest pachatelů, kteří se dopustili několika trestných činů.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek
Gang škodovek byl dopaden orlovskou kriminálkou

"Každý ve skupině pachatelů ve věku od 25 do 32 let se na trestné činnosti různě podílel. Podle svých rolí u krádeží osobních vozidel si muži vyslechli obvinění z pokračujícího zločinu krádeže, poškození cizí věci, přečinu pomoci ke krádeži a legalizace výnosů z trestné činnosti", uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Muži si rozdělili různé role a od listopadu 2011 do současné doby odcizili desítky osobních vozidel, přičemž způsobili škodu 1 600 000 korun. Pachatelům šlo především o vozy značky Škoda, které kradli na parkovištích v Orlové, Havířově, Karviné, Horních Bludovicích, Prostředních Bludovicích, Opavě, Frýdku-Místku a v Petřvaldě.

Vozidla byla pachateli rozebrána a prodávána po částech jako náhradní díly. Policisté gangu zatím prokázali 13 odcizených vozidel a počítají, že se počet ještě zdvojnásobí.

"Pachatelé jsou ohroženi trestem odnětí svobody v rozmezí od dvou do osmi let. Státní zástupce podal návrh na vazební stíhání mužů. Soudce rozhodl, pět pachatelů je stíháno vazebně, jeden na svobodě", dodala Viačková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků