Hlavní obsah
 

Vánoční sezona byla zahájena, Santa opět otevřel svůj dům v rodném Laponsku

Do Štědrého dne zbývá jen šest týdnů, proto i Santa Claus otevřel své království poblíž rodné vísky Rovaniemi, nacházející se v Laponsku v nejsevernější provincii Finska, přes niž prochází polární kruh. Každoročně se tam před Vánocemi sjedou tisíce lidí z celého světa, aby pozdravily Santu a jeho věčně zaneprázdněné elfy.

 
Vánoční sezona byla zahájena, Santa opět otevřel svůj dům v rodném Laponsku

Santa Claus je společně se svými elfy před Vánocemi velmi zaneprázdněný. Každý den mu do království přichází kolem 30 000 dopisů od dětí z celého světa, kteří v nich posílají svá přání.

Mezi samotnými návštěvníky vesnice přitom v posledních letech převažují turisté z Asie, kteří touží Santu vidět ještě předtím, než se se svými soby vydá 23. prosince na cestu kolem světa.

O letošním slavnostním otevření, které proběhlo v neděli 10. listopadu, také Santa promluvil k lidem se svým poselstvím.

„Kdo slibuje, že od nynějška bude lepší? Představte si, co všechno by se s tou dobrotou dalo dělat. Vánoce by měly být radostným obdobím plným lásky, sdílení a laskavosti. Mějte proto na mysli, že zlá slova mohou s každým otřást stejně jako silné arktické větry. Snažme se proto přijmout Vánoce s tolerancí a dobrou vůlí.”

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků