Hlavní obsah
Paul McCartney Foto: ČTK

Paul McCartney natočil vánoční album, které nelze koupit

Paul McCartney natočil už před pár lety vánoční album. Zahrál ho ale jen svým dětem a vnoučatům. Fanoušci ho pravděpodobně nikdy neuslyší.

Paul McCartney Foto: ČTK
Paul McCartney natočil vánoční album, které nelze koupit

„Před pár lety jsem si říkal, že dobré vánoční desky moc nejsou... tak jsem během let párkrát zašel do studia a jednu natočil,“ řekl BBC zakládající člen Beatles a dodnes neuvěřitelně úspěšný sólový autor a interpret.

Albem potěšil rodinu, ale vydat ho prý nikdy nechtěl. „Dětem se to líbí, poslouchají to léta, no a teď se těmi koledami nakazila i vnoučata,“ usmívá se McCartney, který má pět dětí a osm vnoučat.

Dnes již sedmasedmdesátiletý hudebník nežije z minulosti. Pořád vydává nový materiál, který chválí nejen staří fanoušci, ale i kritika. Navíc má ohromný komerční úspěch.

Album Egypt Station se dostalo v roce 2018 do čela žebříčku Billboard 200. McCartney vydal novou desku 7. září a za první týden (do 13. září) se jí v USA prodalo 153 000 kusů. Své osmnácté sólové studiové album pojal bývalý člen Beatles jako zastávky při jízdě vlakem, celkem deska zahrnuje 16 písní. Celkem se se svými sólovými deskami McCartney dostal do čela tohoto žebříčku osmkrát.

Příští rok má být i headlinerem obřího britského festivalu Glastonbury. Vystoupí tam 27. června po svých 78. narozeninách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků