Hlavní obsah
 

Kdo je nejlevnější? Po Xboxu výrazně zlevnily před Vánocemi také PlayStationy

Skoro se chce říci, že společnost Sony drží krok s konkurenčním Microsoftem. Krátce poté, co se fanoušci dočkali několikatisícové slevy na špičkový Xbox One X, totiž s vlastní nabídkou přispěchal také japonský elektronický gigant. Ten zlevnil v tuzemských obchodech svůj nejvýkonnější PlayStation 4Pro, ale zároveň také odlehčený model PlayStation 4 Slim. Vyplývá to z informací nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz.

 
Kdo je nejlevnější? Po Xboxu výrazně zlevnily před Vánocemi také PlayStationy

Novinky už ve čtvrtek upozornily, že předvánoční akce srazily cenu Xboxu One X s 1TB pamětí na 8668 Kč. Původní cena přitom podle obchodníků přesahovala pomyslnou hranici 11 000 Kč.

BEZ KOMENTÁŘE: Xbox One X

Video: archív výrobce

Konkurenční PlayStation 4 Pro nicméně vyjde ještě levněji. Zakoupit jej je možné s 1TB pamětí už za 7690 Kč, přitom ještě minulý týden se cena pohybovala nad hranicí deseti tisíc korun.

V prodeji jsou také různé sady verze Pro, které navíc obsahují nejrůznější hry. Ty si obchodníci podle Zboží.cz cení na 8690 Kč.

Atraktivnější cenovky se dočkal také základní PlayStation 4 Slim. Ten vyjde v tuzemských obchodech místo původních 7688 Kč na 4990 Kč, jde přitom o modely s 500GB pamětí. 1TB verze se prodávají v balíku s hrami za 6990 Kč.

Sony PlayStation 4 Slim

Foto: archív výrobce

Čekání na novou pětku

Aktuálně se snaží výrobce uspět na trhu již se čtvrtou generací své konzole, na pultech obchodů je však k dostání již několik let. PlayStation 4 Slim láká především na kompaktnější rozměry a líbivější vzhled. Výkon je nicméně stejný jako u starší čtyřky.

Verze 4 Pro nabízí výkonnější procesor, přepracována byla i grafická karta. Některé hry díky tomu budou schopné běžet až v rozlišení 4K. Připomeňme, že původní PlayStation 4 byl stavěn na hraní ve Full HD.

Sony PlayStation 4 Pro

Foto: archív výrobce

Tituly, které kladou daleko vyšší nároky na grafiku, však v plnohodnotném 4K rozlišení nefungují. Obraz je u nich přepočítán z nižšího rozlišení na vyšší. To jinými slovy znamená, že kvalita obrazu je sice citelně vyšší než v případě Full HD, zároveň ale není tak dobrá jako v případě plnohodnotného 4K.

Zástupci společnosti Sony nicméně již potvrdili, že obě čtyřky se chystají pomalu do důchodu. Už příští rok se totiž dočkáme modelu s pořadovým číslem pět. Japonský elektronický gigant počítá s tím, že půjde o jeden z hlavních taháků před Vánocemi v roce 2020.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků