Hlavní obsah

Chumelenici doprovodí silný vítr a závěje, varovali meteorologové

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) prodloužil varování před sněžením a přidal výstrahu před nebezpečím tvorby závějí. Ty budou hrozit ve středu a ve čtvrtek v souvislosti se silným větrem.

Chumelenici doprovodí silný vítr a závěje, varovali meteorologové

Až do čtvrtečního podvečera bude hrozit na Vysočině a v částech Středočeského, Jihočeského, Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje tvorba sněhových jazyků.

Od středečního poledne až do čtvrtečních 18.00 se budou sněhové jazyky tvořit i v částech Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

Ve středu vstoupí v platnost další výstraha před silným větrem. Bude se týkat Prahy, Středočeského, Jihočeského, Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého a Libereckého kraje. Foukat by mělo rovněž na Vysočině a v částech Pardubického a Jihomoravského kraje. Silný západní až severozápadní vítr může mít v nárazech rychlost až 65 kilometrů v hodině.

Vedle toho by mělo od středečního podvečera až do čtvrtečního poledne  znovu silně sněžit. V příhraničních oblastech Karlovarského, Ústeckého, Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje může do čtvrtečního poledne připadnout během 12 hodin až 15 centimetrů sněhu.

Sněžení v kombinaci se silným větrem pak bude na komunikacích vytvářet závěje. Varování vstoupí v platnost ve středu odpoledne a skončit by mělo úderem čtvrtečního poledne. Vztahuje se na části Karlovarského, Ústeckého, Libereckého a Královéhradeckého kraje.

Meteorologové navíc avizovali, že na návětrných svazích hor může do konce týdne připadnout mezi 30 a 50 centimetry sněhu. Sněhové podmínky se podle nich nicméně „výrazně vylepší ve všech polohách”.

Aktuálně platí až do úterního podvečera varování před silným větrem v jihozápadních oblastech Čech. Do večera je v platnosti i výstraha před sněžením. Varování před náledím bude aktuální od úterního večera do středečního rána.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků