Hlavní obsah
Šéfkuchař GH Pupp Radek Kotlán s mečounem. Foto: Rudolf Voleman, Právo

Ozdobou zahajovací festivalové party bude dvoumetrový mečoun

Dva metry dlouhý mečoun ulovený v Tichomoří bude ozdobou grilu na terase baru Rendez-vous v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech při páteční party pořádané k příležitosti slavnostního zahájení letošního 49. ročníku Mezinárodního filmového festivalu.

Šéfkuchař GH Pupp Radek Kotlán s mečounem. Foto: Rudolf Voleman, Právo
Ozdobou zahajovací festivalové party bude dvoumetrový mečoun

„Mečoun sice měří zhruba dva metry, ale zhruba polovinu jeho délky tvoří pouze meč. I tak ale váží přibližně 46 kilogramů,“ uvedl šéfkuchař GH Pupp Radek Kotlán.

„Budeme ho grilovat a porcovat přímo před návštěvníky zahajovacího večera na zahrádce. Kořenit jej budeme střídmě solí, trochou pepře, bylinkami a citrónem,“ konstatoval šéfkuchař.

Kotlán označuje ovšem strukturu celého menu za kombinaci česko - mezinárodní kuchyně. Velká část nabídky v menu přitom bude tentokrát postavena na zelenině, ať na grilované nebo v salátech.

„O zeleninu v různých úpravách je stále větší zájem. Dokonce i já sám jsem se k ní přeorientoval od dosud dominantního masa,“ prozradil Kotlán.

Kuchařka GH Pupp Magda připravuje studenou kuchyni.

Foto: Rudolf Voleman, Právo

Přes to všechno milovníci masa nepřijdou zkrátka. Na zahrádce totiž nebude tradičně chybět velký grilovací tál, na kterém se budou připravovat například vepřová žebírka s medem nebo kuřecí stehenní řízky s chilli.

„Počítá se ovšem i se zmiňovanou grilovanou zeleninou, kuřecím gyrosem na rožni, péct budeme francouzské palačinky a k dispozici zde bude rovněž zmrzlinový bar,“ popisoval Kotlán.

Slavnostní sál GH Pupp bude patřit studené kuchyni a hlavním jídlům. „Ze studených předkrmů bych vypíchl aspik z telecího masa s kořenovou zeleninou nebo paštiku z králičích jater v mandlové krustě,“ uvedl šéfkuchař.

Mezi hlavními jídly to bude pečená krkovice po selsku nebo hovězí plec sous vide, což je přívlastek označující, že maso bylo připravované ve vodní lázni.

 Čeká se tisícovka hostů

V baru Rendes-vous bude stát salátový bar. „Také tu budeme krájet maso do růžova pečené chuck roll,“ uvedl šéfkuchař. Kdo by nevěděl, co to znamená chuck roll, tak opékat se bude hovězí krk. Studené předkrmy a saláty najdou návštěvníci zahajovací party také v Zrcadlovém sále.

„Připravíme sem například čekankové lístky s pomerančovými segmenty nebo baby špenát s granátovým jablkem,“ uvedl Kotlán s tím, že lívance se zde budou podávat s lesním ovocem.

Cukrářky GH Pupp Helena a Katrina připravují řez Florencie.

Foto: Rudolf Voleman, Právo

Sladkou tečku nabídne také Malá dvorana GH Pupp. „Zde budou dezerty, jako například jahodové tartaletky, což jsou pečené košíčky z lineckého těsta. Připravíme rovněž pečenou čokoládu a mousse z bílého jogurtu, tedy našlehanou směs jogurtu se smetanou,“ poznamenal Kotlán.

Hosté, kterých je očekáváno kolem tisícovky, se nemusí obávat, že by žíznili.

Petr Masák z kuchyně GH Pupp má na starosti loupání nekonečného množství cibule.

Foto: Rudolf Voleman, Právo

„Připraveny jsou veškeré nápoje, hlavně tedy voda, pivo Lobkowicz a moravské vína. Pokud by to ale některému z hostů nestačilo, může si na některém z našich barů či v restauracích, které budou při zahajovacích akci otevřené až do ranních hodin, pořídit například francouzské šampaňské nebo některou z mnoha druhů whisky či kvalitní kubánské doutníky,“ uzavřel vedoucí stravování v GH Pupp Richard Lhoták.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků