Hlavní obsah
V roli ikonického robota T-800 se vrací Arnold Schwarzenegger. Foto: Paramount Pictures

ŽEBŘÍČEK: Terminátor se porouchal. Lidé se do kin nehrnou

Dříve by nikdo neuvěřil, že Terminátor si ani na jeden víkend nezajistí první místo v žebříčku návštěvnosti kin. Ale je tomu tak. Skončil druhý za Poslední aristokratkou.

V roli ikonického robota T-800 se vrací Arnold Schwarzenegger. Foto: Paramount Pictures
ŽEBŘÍČEK: Terminátor se porouchal. Lidé se do kin nehrnou

Je to paradox, poslední díl terminátorské série je sice lepší než předešlý, ale po komerční stránce se trhákem nestane. Návštěvnost souvisí s kvalitou filmu jen velmi mlhavě. Jde spíš o rozpočet na PR a o pověst, která filmu předchází. Minulá pokračování značku Terminátor zkazila a lidé už se do kin nehrnou, i když to tentokrát bylo o fous lepší.

Česká lidová taškařice Poslední aristokratka zatím stále vede. Vypráví o Američanovi Frankovi, který zdědí po šlechtických předcích český zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií a temperamentní ženou Vivien na velký návrat do Čech. Aristokraté však zjistí, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán, hospodyně paní Tichá a líný hypochondrický údržbář Krása.

Jiří Vejdělek obsadil do hlavních rolí Hynka Čermáka, Tatianu Dykovou, Yvonu Stolařovou, Elišku Balzerovou, Martina Pechláta, Vojtěcha Kotka, Pavla Lišku, Zdeňka Piškulu a Táňu Pauhofovou.

Třetí je Addamsova rodina, další americké animované dobrodružství strašidelné rodiny. Je prý určeno dětem i dospělým. Nesetkalo se ovšem s přízní recenzí a návštěvnost v premiérový víkend je také dost vlažná.

Nejnavštěvovanější filmy v ČR
Pozice
Minulý týden
 FilmPočet návštěvníků za víkend
1.
1.Poslední aristokratka
65 681
2.-Terminátor: Temný osud38 374
3.17.
Addamsova rodina
27 235
4.
3.Zloba: Královna všeho zlého
27 188
5.
2.Joker26 525
6.
-Stáhni a zemřeš 18 294
7.
4.Sněžný kluk 17 208
8.
5.Zombieland: Rána jistoty   9 415
9.
11.Ovečka Shaun ve filmu
4 744
10.
12.Angry Birds ve filmu 2
3 238

Zdroj: Unie filmových distributorů

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků