Hlavní obsah
Petr Čtvrtníček Foto: Petr Horník, Právo

Prušinovský uvede komedii Zlatá pláž se Čtvrtníčkem a Plodkovou

Režisér Jan Prušinovský, který se proslavil hlavně seriály Čtvrtá hvězda, Okresní přebor či Most!, uvede v Divadle Na zábradlí 3. září komedii Zlatá pláž.

Petr Čtvrtníček Foto: Petr Horník, Právo
Prušinovský uvede komedii Zlatá pláž se Čtvrtníčkem a Plodkovou

Jaroslav Žváček a Jan Prušinovský tak pokračují v dlouhodobé spolupráci. V nové hře si kladou otázku: Může ošklivý člověk bez škol dosáhnout životního štěstí? Říká se, že kdo se snaží, dosáhne, čeho chce; ale proč se snažit, když to nikdo neocení? Mladý kluk, kterému se podle jeho vzhledu přezdívá Zombík, dostane šanci, leč promění se v monstrum, které nejenže pokouše ruku, která ho krmí, ale ještě tou utrženou rukou všem nafackuje. Příběh člověka s handicapem, který se stává pro své okolí postrachem, zpracovává Jan Prušinovský stylem crazy komedie.

V inscenaci figuruje Jana Plodková jako neurotická matka, Jiří Vyorálek jako dobrácký kamioňák, Petr Čtvrtníček jako plastický chirurg i rumunský policista, Jiří Černý jako tváře zbavená lidská kreatura a další rozehrají v rychlém tempu sérii událostí, které se vymykají veškerému očekávání.

„Jarda mi text Zlaté pláže původně poslal jako námět k filmu. Když přišla poptávka ze Zábradlí, zeptal jsem se Jardy, zdali by tohle téma nezpracoval jako divadelní hru. Souhlasil. S Jardou pracuji celkem pravidelně a rád. V divadle jsme realizovali inscenaci Obludov v A-studiu Rubín. Naše spolupráce je celkem přirozená, on má mraky nápadů, takže toho nemusím moc vymýšlet, text poznámkuju spíš dramaturgicky. Jarda většinou napíše tři až čtyři verze, které se mnou průběžně konzultuje. Když se text dostane ke mně, tak ho ještě ladím. Jardovi nevadí, když do něj ještě vstupuji, pokud se mu něco nezdá, ozve se a já ho respektuju,“ řekl režisér Jan Prušinovský.

Předpremiéry pro omezený počet diváků se konají 9., 10. a 11. června. Předprodej vstupenek on-line na www.nazabradli.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků