Hlavní obsah
Mick Jagger Foto: stounivkinech.cz

Na desce pracujeme, hrát budeme, slibuje 77letý Mick Jagger

Pandemie pohřbila velké turné Rolling Stones, ale jeden z nejdéle hrajících rockerů na světě Mick Jagger nic nevzdává. V 77 letech pracuje na nových písních. Nemůžete se litovat, říká.

Mick Jagger Foto: stounivkinech.cz
Na desce pracujeme, hrát budeme, slibuje 77letý Mick Jagger

„Píšu nové písničky, pokračuju s dokumentárními projekty. Pár filmových věcí, se kterými můžu pohnout. Prostě se snažím zaměstnat, protože teď je docela dlouhá pauza. Ale pořád si to snažím užívat, jak to jde,” sdělil Jagger, který teď pobýval v ústraní na venkově.

„Miluju vystupování. Hodně jsem si zpíval, snažím se nevypadnout ze cviku. A hodně jsem cvičil, ano, koncertování mi chybí. Ale nejsem v tak špatné situaci, mám také jinou práci, nemůžete se litovat...”

Budoucnosti se frontman Rolling Stones přece jen trochu obává. Nemá tušení, jak bude hudba obecně fungovat.

„Nevím, jak to bude fungovat. V Evropě jsme měli nějaké malé koncerty, kde se udržuje odstup od lidí. V některých částech světa se začíná koncertovat, Nový Zéland, Austrálie a tak dále. Ale pokud jde o USA, opravdu nevíme, co přinese budoucnost. Tolik lidí přišlo o práci, přicházejí o peníze. Bude to vůbec ještě někdy stejné jako dřív? Bude to navždy jiné? Prostě nevíme.”

Britský rockový hudebník Mick Jagger.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Jagger přemýšlí, že by mohli dělat i koncerty, kde by lidé od sebe udržovali odstup. Momentálně dodělává několik písní a vypadá to na další album Rolling Stones. Kdy vyjde, netuší.

„Nevím,“ připouští Jagger. „Nevím, kdy se sejdeme a budeme nahrávat. Musí to být bezpečné a jsem si jistý, že to bude brzy, ale musím ještě dodělat ty věci, na kterých jsme už pracovali.“

„Zní to dobře. Je to hodně různorodé. Trochu od každého druhu muziky,“ uzavřel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků