Hlavní obsah
Skupina Mirai, zpěvák Mirai Navrátil v roušce. Foto: Universal Music/Čestmír Jíra

Mirai plánují autokoncert na místě odložených Colours of Ostrava

Česká skupina Mirai chce 15. května nabídnout koncert pro posluchače v autech na obrovské ploše Dolních Vítkovic, kde se běžně koná festival Colours of Ostrava. Ten letos nebude.

Skupina Mirai, zpěvák Mirai Navrátil v roušce. Foto: Universal Music/Čestmír Jíra
Mirai plánují autokoncert na místě odložených Colours of Ostrava

„Chybí nám zkrátka koncerty a vymýšlíme varianty, které jsou v mezích aktuálních možností,“ uvedl frontman kapely Mirai Navrátil.

Na ploše areálu Dolní oblasti Vítkovic Mirai vystoupí v pátek 15. května na velké stagi, s LED obrazovkami a zvukem v reproduktorech aut.

„Oslovil nás jeden náš známý, jestli to nechceme zkusit, a nám to přišlo jako skvělý nápad, který by se dal realizovat i různě po městech v Česku. V takovém měřítku to u nás ještě neproběhlo, ač třeba autokina už dávno frčí,“ řekl Mirai. Areál Dolních Vítkovic je pro takovou akci jako stvořený, jelikož disponuje obří plochou, a navíc je to místo, ze kterého sálá festivalová atmosféra.

„Technicky to bude probíhat tak, že budeme mít regulérní velkou stage se vší parádou a taky ledkové obrazovky, aby nás fanoušci viděli i z aut, která budou stát dál. Zvuk uslyší pouze přes rádiové vlny a koncert si musí naladit v autě. Když vystoupíte z auta, čemuž chceme i trochu zabránit, vlastně nic neuslyšíte. Je to principiálně jako silent disco, kde máte na mejdanu sluchátka, a když si je sundáte, vidíte jen kroutící se tanečníky v tichu.“

Vstupné za automobil je 200 Kč a vstupné za každou osobu také 200 Kč. Kapacita je omezená, aby byly dodrženy rozestupy a hygienické podmínky. Příjezd je možný od 17:00. Vstupenky jsou na www.tickethome.cz

Festival Colours of Ostrava se letos kvůli pandemii neuskuteční. Další ročník se plánuje na 14. až 17. července 2021.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků