Hlavní obsah
Skupina Mirai, zpěvák Mirai Navrátil v roušce. Foto: Universal Music/Čestmír Jíra

Mirai plánují autokoncert na místě odložených Colours of Ostrava

Česká skupina Mirai chce 15. května nabídnout koncert pro posluchače v autech na obrovské ploše Dolních Vítkovic, kde se běžně koná festival Colours of Ostrava. Ten letos nebude.

Skupina Mirai, zpěvák Mirai Navrátil v roušce. Foto: Universal Music/Čestmír Jíra
Mirai plánují autokoncert na místě odložených Colours of Ostrava

„Chybí nám zkrátka koncerty a vymýšlíme varianty, které jsou v mezích aktuálních možností,“ uvedl frontman kapely Mirai Navrátil.

Na ploše areálu Dolní oblasti Vítkovic Mirai vystoupí v pátek 15. května na velké stagi, s LED obrazovkami a zvukem v reproduktorech aut.

„Oslovil nás jeden náš známý, jestli to nechceme zkusit, a nám to přišlo jako skvělý nápad, který by se dal realizovat i různě po městech v Česku. V takovém měřítku to u nás ještě neproběhlo, ač třeba autokina už dávno frčí,“ řekl Mirai. Areál Dolních Vítkovic je pro takovou akci jako stvořený, jelikož disponuje obří plochou, a navíc je to místo, ze kterého sálá festivalová atmosféra.

„Technicky to bude probíhat tak, že budeme mít regulérní velkou stage se vší parádou a taky ledkové obrazovky, aby nás fanoušci viděli i z aut, která budou stát dál. Zvuk uslyší pouze přes rádiové vlny a koncert si musí naladit v autě. Když vystoupíte z auta, čemuž chceme i trochu zabránit, vlastně nic neuslyšíte. Je to principiálně jako silent disco, kde máte na mejdanu sluchátka, a když si je sundáte, vidíte jen kroutící se tanečníky v tichu.“

Vstupné za automobil je 200 Kč a vstupné za každou osobu také 200 Kč. Kapacita je omezená, aby byly dodrženy rozestupy a hygienické podmínky. Příjezd je možný od 17:00. Vstupenky jsou na www.tickethome.cz

Festival Colours of Ostrava se letos kvůli pandemii neuskuteční. Další ročník se plánuje na 14. až 17. července 2021.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků