Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Lukáš Silný, Novinky

Za pobodání partnera půjde žena na 8,5 roku do vězení. Naběhl mi na nůž, hájila se

Když svému partnerovi vytahovala z břicha nůž, kterým ho předtím bodla, řekla mu, že to bylo naposledy, co ji zmlátil. Za pokus o vraždu půjde Adriana Šotíková (49) na 8,5 roku do vězení. V úterý ji tam poslal Krajský soud v Plzni. Rozsudek není pravomocný.

Ilustrační foto. Foto: Lukáš Silný, Novinky
Za pobodání partnera půjde žena na 8,5 roku do vězení. Naběhl mi na nůž, hájila se

K incidentu došlo letos v lednu v plzeňské ubytovně v Borské ulici. Šotíková tam tehdy se svým o osmnáct let mladším partnerem Lukášem popíjela alkohol. Podle spisu se nejprve pohádali, pak dal muž ženě dvě facky, načež obžalovaná vzala kuchyňský nůž a bodla ho do břicha. Těžce zraněného muže lékaři zachránili na poslední chvíli.

„Využila situace, kdy poškozený v důsledku silné opilosti upadl na podlahu pokoje a nebyl schopen se bránit. Vzala nůž a z bezprostřední blízkosti ho bodla do břicha. Když nůž vytahovala, řekla mu, že je to naposledy, co ji praštil,“ stojí v obžalobě.

Šotíková se u soudu hájila, že šlo o nešťastnou náhodu. Tvrdila, že muž si na nůž sám naběhl. To také poškozený potvrdil v přípravném řízení, ale u soudu odmítl vypovídat.

„Obhajobu o nešťastné náhodě jsme odmítli. Znalec potvrdil, že tak jak byla vedena bodná rána, to neodpovídá verzi o naběhnutí na nůž,“ konstatovala předsedkyně senátu Helena Przybylová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků