Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Novinky

Vzala si k sobě bývalého manžela, ten ji chtěl hodit přes zábradlí. Dostal 5,5 roku

Jen na málokterou situaci by rčení pro dobrotu na žebrotu bylo tak příhodné, jako na případ z Brna, kde si žena vzala k sobě do bytu bývalého manžela, aby mu pomohla při rekonvalescenci. Jenže exmanžel, jen co se rozkoukal, začal bývalou manželku týrat. A protože byl už v podmínce za předchozí týrání své matky, poslal ho brněnský soud na 5,5 roku do vězení.

Ilustrační foto Foto: Novinky
Vzala si k sobě bývalého manžela, ten ji chtěl hodit přes zábradlí. Dostal 5,5 roku

Bývalý manžel se skutečně v bytě u své někdejší ženy dlouho nerozhlížel. Takřka hned poté, co se nastěhoval, začal ženu podle obžaloby vulgárně urážet a brzy přešel i k fyzickému násilí. Nadávky a bití doprovázely údery hlavou o zeď a vše po několika měsících vyvrcholilo tím, že se pokusil přehodit ženu přes zábradlí na pavlači.

Brněnský městský soud ocenil mužovo počínání 5,5 roky vězení, tomu se to ale nelíbilo a podal odvolání. „Soud nerealizoval všechny jím navržené důkazy, nevyslechl sousedku ani nevlastní dceru. Soud také použil procesně nepoužitelné důkazy. Navrhujeme rozsudek zrušit a zprostit obžaloby,“ prohlásila před odvolacím senátem brněnského krajského soudu mužova obhájkyně. „Soud nepřihlédl k mému zdravotnímu stavu. Byl jsem po mrtvici, byl jsem psychicky na dně,“ stěžoval si obžalovaný.

Senát v čele s Vlastimírem Čechem ale neměl pro jeho stesky pochopení. „Nezjistili jsme žádnou procesní vadu a nijak nevadí, že nebyli vyslechnuti jím navrhovaní svědci. To není povinnost soudu, provádět další a další důkazy. Navíc jeho návrh na výslech nevlastní dcery nás zarazil, sám o ní totiž prohlásil, že ho nenávidí,“ podivil se Čech.

„Soud vyšel z výpovědi poškozené, která nebyla osamocená, potvrdili ji svědci i znalci. Obžalovaný byl už v podmínce za podobný trestný čin a dopustil se ho znovu po předchozím varování v podobě podmíněného trestu. Takže pokud soud uložil trest 5,5 roku, tak nám se to jeví jako přiměřené, nebo i spíše mírnější,“ dodal soudce Čech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků