Hlavní obsah
Místo požáru ve Vejprtech. Foto: Aleš Pelikán, Právo

Tragický požár ve Vejprtech: Vedení domova podezírá tři postižené klienty

Vedení domova pro zdravotně postižené ve Vejprtech podezírá tři klienty z toho, že způsobili nedělní požár, při kterém zemřelo osm lidí. Tito klienti byli z preventivních důvodů převezeni do psychiatrické léčebny. Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Místo požáru ve Vejprtech. Foto: Aleš Pelikán, Právo
Tragický požár ve Vejprtech: Vedení domova podezírá tři postižené klienty

„Já nesdílím názor policie, že jde o nešťastnou náhodu. Podezíráme tři osoby, které o tom mluvily i poté. Nejsem Sherlock Holmes, nevím výsledek. Nicméně v rámci preventivních opatření všichni tři už nejsou v domovech umístěni u nás,“ řekl v pátek ředitel městských sociálních služeb Viktor Koláček.

Mluvčí krajské policie Alena Bartošová řekla, že policisté se k rozhodnutí ředitele domu umístit klienty do léčebny nebudou vyjadřovat.

Ohnisko požáru bylo ve společenské místnosti v prvním patře objektu, kde pravděpodobně začal hořet gauč.

Ve čtvrtek policisté uvedli, že příčinou nedělního tragického požáru byla manipulace s otevřeným ohněm. Vyloučili technickou závadu. Za čin obecného ohrožení z nedbalosti hrozí případnému pachateli až osm let. Policisté také vyloučili, že by viníkem byl někdo zvenčí, kdo by neměl přístup do objektu.

Starostka města Jitka Gavdunová (ODS) už dříve uvedla, že klienti vyhořelého domova se v minulosti pokoušeli objekt zapálit.

BEZ KOMENTÁŘE: Police vyšetřuje příčiny požáru ve Vejprtech.

Video: Aleš Pelikán, Právo

Další klienti z domova Kavkaz, kde hořelo, podle ředitele zůstanou ve městě. Tři další lidé jsou stále v nemocnici, přičemž jeden je dál v kritickém stavu. Tři klienti jsou podle Koláčka ve svých domovech a dalších 17 zůstává v zařízeních po městě.

Ředitel také uvedl, že zřejmě odmítne nabídku přemístit klienty do jiných míst v kraji. Podle něj mají městské sociální služby dostatečné kapacity je ubytovat ve městě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků